«Брудні» витівки гімназистів

На початку XX століття одним із популярних для відпочинку херсонців був клубний сад (зараз - Pizzeria Palazzo на вулиці Соборна).

Це місце було заборонено самовільно відвідувати учням херсонських шкіл, що прописувалося у правилах Одеського навчального округу. Хоча місцева влада дозволила вечорами проводити тут вільний час дітям тільки в супроводі дорослих. І наша історія сталася саме в один з таких вечорів. 

У клубному саду 14 липня 1909 року відбувалося щось неймовірне. Частина учнів була напідпитку, хоча тут перебували старшини клубу, наглядачі та педагогічне начальство. І ніхто нічного не бачив. У свою чергу гімназисти в такому стані чіплялися до панянок, роблячи їм непристойні пропозиції. Одна з таких дам навіть поскаржилася керівництву клубу, за що отримала від учня склянку води на свою голову. А що батьки цього учня? Та нічого не сказали дитині, зробивши винуватою жінку. Один з присутніх так описав цей вечір у клубному саду: «Разве забыто, что в прошлый сезон дети играли в лото на деньги, в то время как папаши и мамаши их винтили и козыряли?» (газета «Родной край», № 148, 1909 рік). 

Тобто, деякі батьки дозволяли свої дітям грати в карти та пиячити, не приділяючи їм достатньо  часу. Краще б міська влада тоді за цим слідкувала, не дозволяючи такі відвідування цього саду. І взагалі, частину клубних грошей можна було віддати на організацію дитячого оркестру або освітлення в Олександрівському парку, щоб там з’явилася можливість дорослим з дітьми гуляти вечорами. І тоді не було б спокуси відвідувати таке місце, як клубний сад.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...