Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Затримка з підкріпленням та нестача забезпечення: командир 37-ї бригади про операцію в Кринках

Поширити:
09 лютого 2025 10:48
652
Фото: 37 окрема бригада морської піхоти

Під час операції на лівому березі Дніпра в районі села Кринки Сили оборони не змогли перерізати логістику армії РФ через затримку з підкріпленням та нестачу забезпечення.

Про складнощі операції зі створення плацдарму у інтерв'ю Громадському розповів командир 37-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Шаталов.

За словами Шаталова, його підрозділ мав заходити другим ешелоном і розвивати наступ у глибину. Проте через затримку з підтримкою російські військові встигли накопичити резерви та активно використовували FPV-дрони, що створило значні труднощі для просування українських сил.

"Ми просто зав'язли вже в кринківському лісі й, на жаль, не змогли вийти до дороги, щоб перерізати їм логістику. Тому, звичайно, втрачали піхоту", – розповів командир 37-ї бригади.

Шаталов зазначив, що українські військові потребували значно більшого забезпечення, зокрема човнів для переправи.

"Держава повинна була якось більше сприяти цьому. Забезпечте нас човнами на 100%, а не я як командир ще повинен думати, де взяти човна, де рульових знайти", – заявив він.

У матеріалі йдеться, що через сильний опір армії РФ та брак ресурсів евакуація поранених була вкрай ускладнена. За підрахунками поліції, у боях за Кринки зникли безвісти 788 українських військових, а пізніше вдалося вивезти лише 262 з них.

Попри складну ситуацію на передовій, під час боїв у Кринках обстріли Херсона значно зменшилися, і місто тимчасово жило відносно спокійно. Однак після відходу українських військ російські війська зосередилися на зачистці островів, де перебували ЗСУ

За словами Шаталова, місцеві жителі згодом шкодували, що українські сили були змушені відійти.

"Коли зараз ми обороняємося, ви бачите, які події відбуваються в Херсоні. Люди дзвонять з Херсонської області й питають: «А коли ви назад повернетеся?». Вони думають, що коли ми повернемося, то Херсон перестануть обстрілювати. Оцінка така від людей, які там живуть", - зазначив він. 

  • Командування давало трьом бригадам морських піхотинців 3-4 дні на те, щоб захопити 30-кілометрову смугу суходолу – приблизно від Антонівського залізничного мосту до Кринків. А також просунутися до траси М-14 – це близько 5-7 кілометрів углиб окупованого лівобережжя.
  • 16 липня Суспільне повідомило, що за словами військових, ЗСУ покинули Кринки ще кілька тижнів тому. У матеріалі, опублікованому Liga.net, йшлося, що окрім Кринків ЗСУ вийшли й з Урожайного на Донеччині.
  • 18 липня 2024 року на мапі бойових дій Deep State частина окупованої території біля села Кринки на лівобережжі Херсонщини збільшилася.
  • У Раді повідомили, що з Кринків українські військові вийшли через те, що там неможливо утримувати позиції. Адже військові РФ знищили цей населений пункт. Однак зазначили, що ЗСУ перебувають на інших ділянках лівобережжя Херсонщини.
  • Журналісти писали, що у період із жовтня 2023 року по кінець червня 2024 року розшукують 788 українських військових, які офіційно зникли безвісти в селі Кринки на лівобережжі Херсонщини. 
  • Речник оперативного угруповання військ “Таврія” зазначив, що втрати ЗСУ поблизу Кринків на лівобережжі Херсонщини набагато менші втрат армії РФ під час штурмових дій в районі цього населеного пункту.
  • Пресофіцер 126-ї окремої бригади тероборони Віталій Гілевич розповів, що на лівому березі Дніпра Сили оборони активно відбивають атаки армії РФ та ведуть розвідувальну роботу.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів