Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Хронологія повномасштабного вторгнення Росії в Україну: 1000 днів спротиву

Поширити:
19 листопада 2024 17:45
304
мітинг в Херсоні
Фото Олександра Корнякова, "Вгору"/ Херсон 5 березня 2022 року

Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. У 1000 день вторгнення, 19 листопада 2024 року, згадуємо ключові події.

У 2014 році Росія розпочала війну проти України, окупувавши Крим та території Донецької й Луганської області. Через 8 років вона переросла в повномасштабну.

Близько 4 ранку 24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін оголосив "спеціальну військову операцію на Донбасі". Після цього у  різних містах України почали лунати вибухи. Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців та повідомив про введення воєнного стану на всій території країни.

Тодішній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що, за перші 19 годин спротиву українців російській армії не вдалось досягти своїх планів. Зокрема, повідомив про ситуацію на Херсонщині:


"Станом на 00:00 25 лютого угруповання сил оборони веде організовану оборонну операцію на півдні. Визначеним складом сил ведуться оборонні бої в районі східніше Херсона".

На початок березня 2022 року РФ вдалось частково окупувати Київську, Сумську, Чернігівську, Запорізьку, Харківську та Херсонську області.

У квітні ЗСУ звільнили Київщину. Світ дізнався про воєнні злочини окупаційної армії у Бучі, Ірпені та Гостомелі. Також деокуповано Чернігівську та Сумську області.

У травні Маріуполь окупували російські військові після тривалої блокади міста.

Восени  РФ проводила незаконні референдуми у  Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях. 

Про те, що відбувалось у цей період на Херсонщині, розповідало “Вгору”.

На початку вересня розпочалась деокупація Харківщини.

Після того, як російська армія захопила Херсонщину, жителі міста виходили на мітинги та протистояли російській окупації.

У серпні розпочався наступ ЗСУ на Херсонському напрямі. В листопаді звільнили Херсон.

На початку 2023 року, 25 січня, речник Східного угруповання військ Сергій Череватий підтвердив, що українські війська відійшли від Соледара на Донеччині. Після його захоплення військові РФ продовжили просуватися. До квітня Бахмут, окрім декількох західних позицій, був окупований. 

У червні розпочався контрнаступ ЗСУ, однак провалився. Причини цього проаналізував Британський Королівський обʼєднаний інститут оборонних досліджень.

На світанку 6 червня стало відомо про підрив Каховської ГЕС окупаційною армією. Одними з найперших, наслідки теракту відчули херсонці.

Від жовтня 2023 російські військові почали наступальні дії в районі Авдіївки. У лютому 2024 українські військові відступили з міста.

У 2024 році Україна продовжує чинити супротив російській агресії.  

ЗСУ у серпні 2024 року розпочали операцію на території Курської області РФ.

Окупаційна армія обстрілює інфраструктуру та цивільне населення. Зокрема, за 10 місяців військові РФ атакували правобережжя Херсонщини близько 36 тисяч разів. Вона одна з областей, де ООН зафіксувала найбільшу кількість жертв, через удари російської армії.

Попри обстріли, життя тут триває. “Вгору” продовжує висвітлювати реалії Херсонщини.

  • “З літа їжджу сюди працювати, і щоразу мене охоплює та сама щемка емоція – я в рідному місті серед людей, які викликають у мене захват”, – журналістка “Вгору” розповіла про мешканців прифронтового Херсона.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів