Підтримати нас

Херсонські музейники ідентифікували три графічних твори, які окупаційна влада незаконно вивезла до Криму

15 серпня 2024 16:20
170
Поширити:
Колаж "Вгору"

В кадр світлини з окупаційних джерел потрапив список, який дозволив ідентифікувати ще три графічних твори викрадені з Херсонського художнього музею, які незаконно перебувають в окупованому Криму.

Про це повідомляє Херсонський художній музей

У дописі йдеться, що світлину відзняли 1 квітня 2023 року в Центральному музеї Тавриди у Сімферополі під час підписання незаконного договору про зберігання викрадених творів мистецтва.

Музейникам вдалось ідентифікувати три графічні роботи:

  • Василь Касіян (1896-1976). Портрет Сошенко. 1960. Папір, офорт.
  • Іван Гопкало (1894-1984). Парк. 1968. Папір, олівець, вугілля.
  • Віктор Трубчанінов (1949 р.н.). Натюрморт. 1990. Папір, олівець

Наразі кількість ідентифікованих творів становить 125.

  • Завдяки аркушу з інвентарним номерам робіт, який потрапив на фото 1 квітня 2023 року в Центральному музеї Тавриди під час підписання незаконного договору про зберігання вкрадених творів мистецтва з Херсонського художнього музею в Криму, вдалося ідентифікувати 5 викрадених офортів херсонського художника Юрія Діденка.
  • Нещодавно працівники Херсонського художнього музею ідентифікували ще одну картину, яку викрали російські окупанти у 2022 році. Це пастель Емілії Гончарової “Старий Крим”.
  • Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні війська пограбували херсонський музей, маскуючи свої дії гаслом “збереження культурних цінностей” і називаючи грабунок “евакуацією”.
  • Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.
  • Фольклористка Ярина Сізик та режисерка анімації Марія Духовне Личко у колаборації з Херсонським художнім музеєм започаткували проєкт “Викрадене мистецтво…”, присвячений картинам, незаконно вивезеним росіянами під час окупації. Першою “оживили” картину Михайла Брянського “Портрет дівчини у вишиваній сукні”.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів