Працівники Херсонського художнього музею ідентифікували ще одну картину, яку викрали російські окупанти у 2022 році. Це пастель Емілії Гончарової “Старий Крим”.
Зазначається, що робота Гончарової стала 114-ю за рахунком, яку вдалось ідентифікувати.
Емілія Гончарова "Старий Крим" 1970. Тонований папір на фанері, пастель/фото зі сторінки музею
“Вона двічі потрапила в кадри, відзняті в Центральному музеї Тавриди: 1 квітня 2023 року, коли фейкове міністерство культури Херсонської області підписувало незаконний договір про зберігання краденого в Криму, та у вересні 2023-го, коли в сюжеті телеканалу «Весті Крим» виправдовували мародерство (ред. російських окупантів)”, – повідомили музейники.
Творчий доробок Емілії Гончарової нараховує пейзажі, натюрморти, портрети, жанрові композиції. Вона також малювала види Донеччини та кримські пейзажі, один з яких був викрадений із Херсонського художнього музею та незаконно опинився в Криму.
Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні війська пограбували херсонський музей, маскуючи свої дії гаслом «збереження культурних цінностей» і називаючи грабунок «евакуацією».
Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.
Фольклористка Ярина Сізик та режисерка анімації Марія Духовне Личко у колаборації з Херсонським художнім музеєм започаткували проєкт «Викрадене мистецтво…», присвячений картинам, незаконно вивезеним росіянами під час окупації. Першою “оживили” картину Михайла Брянського “Портрет дівчини у вишиваній сукні”.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.