Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Від кількох годин до доби: як бійці переправлялися в Кринки на Херсонщині

Поширити:
18 листопада 2024 15:25
563
Вид на Кринки з дрона. Фото надане УП аеророзвідником 36-ої бригади морської піхоти

Найскладнішим в операції зі створення плацдармів в селі Кринки на лівобережжі Херсонщини було переправлення через річку. 

Про це йдеться в матеріали Української правди. Журналісти пишуть, що провели зо 20 довгих і детальних розмов.

Адже цей маршрут був складний з технічного боку й постійно перебував під обстрілами російської армії.

Щоб потрапити в Кринки, морпіхам треба було переплисти Дніпро, вийти на островах, пройти по них пару кілометрів пішки, іноді зачекати в мінімальному укритті й ще переплисти річки Конку / Кринку. Загалом дорога від одного берега до іншого могла займати від кількох годин до доби.

Зазначається, що закріпитися на островах було неможливо. Там заболочена місцевість, покрита кратерами від прильотів і поваленими деревами. Тільки, як військові кілька разів встромляли лопату в "ґрунт", потенційне укриття наповнювалося водою.     

"Укриттями" від дронів, за розповідями морпіхів, слугувало сміття, яке застрягло на деревах після того, як через підрив Каховської ГЕС відступила вода.

"Дивилися фільм "Анаконда"? Оце навколо таке страхіття, тільки ще стріляють з усіх видів зброї. А пливти, здається, 12,5 кілометра", – розповідає УП один із бійців 35-ї.

Приблизно з грудня 2023 року, після розмінування дрібних річок, маршрут від підконтрольного берега Херсонщини до Кринків став суцільним і займав значно менше часу – 40–50 хвилин. 

Але це принесло лише часткове полегшення для морпіхів, адже одним із ключових недоліків у плануванні операції був величезний брак човнів і РЕБів на них. Частину плавзасобів на операцію виділяли Військово-морські сили, але більшість бригади знаходили самостійно – переважно за допомогою волонтерів.

  • Командування давало трьом бригадам морських піхотинців 3-4 дні на те, щоб захопити 30-кілометрову смугу суходолу – приблизно від Антонівського залізничного мосту до Кринків. А також просунутися до траси М-14 – це близько 5-7 кілометрів углиб окупованого лівобережжя.
  • 16 липня Суспільне повідомило, що за словами військових, ЗСУ покинули Кринки ще кілька тижнів тому. У матеріалі, опублікованому Liga.net, йшлося, що окрім Кринків ЗСУ вийшли й з Урожайного на Донеччині.
  • 18 липня 2024 року на мапі бойових дій Deep State частина окупованої території біля села Кринки на лівобережжі Херсонщини збільшилася.
  • У Раді повідомили, що з Кринків українські військові вийшли через те, що там неможливо утримувати позиції. Адже військові РФ знищили цей населений пункт. Однак зазначили, що ЗСУ перебувають на інших ділянках лівобережжя Херсонщини.
  • Журналісти писали, що у період із жовтня 2023 року по кінець червня 2024 року розшукують 788 українських військових, які офіційно зникли безвісти в селі Кринки на лівобережжі Херсонщини. 
  • Речника оперативного угруповання військ “Таврія” зазначив, що втрати ЗСУ поблизу Кринків на лівобережжі Херсонщини набагато менші втрат армії РФ під час штурмових дій в районі цього населеного пункту.
  • Пресофіцер 126-ї окремої бригади тероборони Віталій Гілевич розповів, що на лівому березі Дніпра Сили оборони активно відбивають атаки армії РФ та ведуть розвідувальну роботу.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів