Починаючи з 13 вересня і до кінця місяця благодійна організація UAnimals та Міжфракційне об'єднання “Гуманна країна” відкрили фотовиставку у приміщенні Верховної Ради України, у якій використали світлини з постраждалих від російської агресії областей.
Про це йдеться на сторінці UAnimals у фейсбуці. На виставці представили фото Анастасії Мєтєлєвої, Андрія Якименка, Антоніни Полярчик, Юрія Стефаняка, Яни Сідаш, Костянтина і Влада Ліберових, а також Державної служби з надзвичайних ситуацій.
“На знімках українських фотографів і фотографок – уламки снарядів, дно колишнього Каховського водосховища, човни, повні тварин під час паводка, чорний дим пожеж на тлі чистого неба, охоплений вогнем ліс”, – йдеться у дописі.
Благодійна організація створила звернення до Міжнародного кримінального суду із закликом притягнути РФ до відповідальності за підрив дамби Каховської ГЕС. Підписати її можна за посиланням.
Військові РФ підірвали Каховську ГЕС 6 червня 2023 року. Через це було затоплено 600 км² території Херсонщини. У населених пунктах, розташованих вище греблі Каховської ГЕС, виникла проблема з питною водою.
ООН оцінювало, що Україна зазнала збитків на суму майже $14 мільярдів через руйнування греблі Каховської ГЕС.
В ефірі “Вгору” Іван Мойсієнко повідомив, що у червні він бачив проростки верби, що підіймались над землею на 2-3 сантиметри, максимум на 10. А вже 19 жовтня там побачили дерева більше ніж 2 метри заввишки.
Згідно з останніми супутниковими знімками району Великого Лугу, значна частина Каховського водосховища, яка раніше була осушена, вкрита водою. Там вперше майже за 70 років відбувається водопілля.
В ефірі “Вгору” докторка біологічних наук Анна Куземко розповіла, що найбільш оптимістичний прогноз щодо території колишнього Каховського водосховища, що далі формуватиметься заплавна рослинність.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.