Інформацію, зібрану в рамках проєкту Єльського університету щодо депортації Росією українських дітей з окупованих територій, не видалили.
Про це під час брифінгу повідомила речниця Держдепартаменту США Теммі Брюс, передають у NV.
«Що я можу сказати вам, так це те, що теорія змови, або страх, або що завгодно, що стосується видалення даних, не відповідає дійсності. Тож це неправда. Дані існують. Вони не були під контролем Державного департаменту, але ми знаємо, хто керує даними та вебсайтом. І ми точно знаємо, що дані існують, вони не були видалені й не зникли», — зазначила Брюс.
Раніше у виданні The Washington Post повідомляли, посилаючись на власні джерела, що після того, яке адміністрація президента США Дональда Трампа припинила ініціативу, що документувала випадки масової депортації українських дітей до Росії, експерти втратили доступ до величезної кількості інформації. Зокрема, супутникових знімків і біометричних даних, що відстежували місцеперебування близько 35 тисяч українських дітей.
“Посадовців найбільше непокоїть те, що бази даних дослідницької лабораторії могли видалити, коли поспішали виконати розпорядження адміністрації. Якщо ж інформацію не видалили, а кудись перемістили, її можуть скомпрометувати, а цифрові докази не прийме суд”, – йдеться в повідомленні.
Окрім того, анонімні американські чиновники кажуть, що через це заборонено передавати прокурорам докази у кримінальних справах, зокрема, про незаконне переміщення дітей з окупованих територій України.