Херсонський міський суд заочно визнав винним у колабораціонізмі жителя Херсона Миколу Єпіфанова. За допомогу в проведенні незаконного референдуму щодо “приєднання” Херсонщини до РФ йому призначили 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це йдеться у вироку суду.
Також чоловіку заборонили обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися діяльністю, пов'язаною з наданням публічних послуг упродовж 15 років.
Суд встановив, що Єпіфанов у вересні 2022 року погодився стати секретарем окупаційної дільничної виборчої комісії №304, яка діяла в Херсоні.
Захисниця обвинуваченого, яка була забезпечена державою з Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській та Миколаївській областях просила суд ухвалити виправдувальний вирок, зазначивши, що дослідженими доказами не доведено винуватість Єпіфанова у вчинені інкримінованого йому злочині.
За інформацією свідка, під час окупації міста до школи зайшов чоловік з військовими РФ, який представився новим “директором”. Пізніше він привів Миколу Єпіфанова й повідомив, що він проводитиме інвентаризацію всього майна навчального закладу. Також засуджений став працювати там вчителем інформатики. Окрім цього, за день до незаконного референдуму стало відомо, що його проводитимуть в школі №50. Тоді свідок бачив Миколу щодня. Він сидів за столом, де була комісія й де люди брали бюлетені. Свідка на час референдуму поставили черговим на вахті, де також стояли троє військових РФ з металошукачем. На час проведення “референдуму” в школі жили та ночували близько 12 російських військових.
Інший свідок, який був сусідом засудженого розповів, що Єпіфанов тримав майстерню по ремонту телевізорів і комп`ютерів. Під час окупації міста від нього ж дізнався, що чоловік працює “комп'ютерником в школі №50” та отримав російський паспорт. Приблизно 25-27 жовтня 2022 року Микола Єпіфанов разом з дружиною виходили з будинку з речами. За словами родичів, чоловік перебуває в окупованому Криму.
Також ще двоє свідків зазначили, що бачили Миколу Єпіфанова у школах №50 і №52, які російську окупанти об'єднали.