Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як пов'язані керівники компаній, які будують “підземні школи” у Херсоні з Мрочком та його заступником?

Поширити:
04 листопада 2024 21:15
659
Скриншот із відео Bihus

Журналісти Bihus знайшли зв'язки начальника Херсонської МВА Романа Мрочка та його заступника Сергія Орєхова з керівниками компаній, що займаються будівництвом “підземних шкіл” у місті. 

Про це йдеться у розслідуванні Bihus.

Начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, будучи ще прокурором Луганського гарнізону, скерував до суду справу щодо військовослужбовця Олександра Потележко, що зараз є керівником компанії “Алсвіт Плюс”, яка займається будівництвом однієї зі “підземних шкіл”. 

Мрочко у коментарі Bihus сказав, що він був прокурором Луганського гарнізону з 2015 року. Але з Потележко не знайомий.

Загалом ця компанія отримала в Херсонській області підрядів на 120 мільйонів гривень.

Фірма до 2022 належала Ользі Мосійко з Броварів. Вона викладає полденс і розвиває танцювальну школу. Після цього її перереєстрували на Олександра Солов’яна. Попри розташування в Київській області, вони почали отримувати підряди у Полтаві. У них знайшли завищені ціни та зірвані терміни здачі об'єктів. Пізніше компанія стала фігурантом кримінального провадження – про змову з керівництвом місцевої лікарні.

Ще у 2023 році Полтавська ОВА за свої кошти відправляла до Херсонщини комунальників і ремонтників. Журналісти вважають, що тоді міг утворитися зв'язок. Відтак з березня 2024 року фірма отримала на Херсонщині 27 мільйонів на реконструкцію сховища медично-операційного блоку. У цей час змінився й директор. Ним став Олександр Потележко.

Журналісти знайшли адресу другої компанії “Будпостач-СТСВ”, яка також отримала підряд на будівництво “підземної школи”. Однак коли їх повели показувати кабінет, виявилося, що з дверей зірвали табличку й “люди хутко зникли”.

Компанія належить Олександру Новахацькому та Олексанру Загоскіну. Вони разом навчалися в Івано-Франківському університеті нафти та газу. Де ж навчався й заступник начальника Херсонської МВА Сергій Орєхов. 

У Загоскіна є ще один партнер Олександр Сусак науковець все ж того університету, який також займається підрядами з будівництва укриттів. Як додають журналісти, що “Орєхов чи не згадав, чи вдав, що не згадав Сусака”.

Також, у кошторисах журналісти знайшли завищення цін: 

  • На мережевий відеореєстратор, за який мають віддати понад 35 тисяч гривень, хоча в інтернеті ціна понад 12 тисяч гривень.
  • На репітер і дизельний генератор майже вдвічі завищена ціна.

Окрім цього, бізнесмени вирішили не вказувати назви виробників, ймовірно, щоб не змогли порівняти ціни, зазначала журналістка.

  • Про те, що в Херсоні планують збудувати підземний заклад освіти, 8 квітня повідомив начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, перебуваючи у відрядженні в Харкові.
  • На початку липня проєкт був презентований саме як «підземна школа» Міністру освіти і науки України Оксену Лісовому під час його візиту на Херсонщину.
  • Роботи по будівництву мають завершитися 1 червня 2025 року.
  • 7 жовтня окупаційні війська скинули на Херсон 3 керовані авіабомби (КАБ). Через один з авіаударів пошкоджені заклад освіти та будинки поблизу будівництва «підземної школи».
  • На 8 жовтня було відомо про 22 поранених через авіаудар по школі, серед них двоє дітей.
  • Місцеві жителі пов'язують удар КАБАми з будівництвом «підземної школи», бо воно привертає увагу окупаційних військ. Попри обурення людей будівельні роботи тривають.
  • Місцева влада в Херсоні не планує припиняти будівництво, аргументуючи, що «прилітає» всюди.
  • Тепер представники влади називають об’єкт будівництва протирадіаційним укриттям для цивільних, де надалі можуть навчатися діти офлайн.
  • Після влучання керованих авіабомб у херсонський навчальний заклад, біля якого будують «підземну школу», редакція «Вгору» звернулася до Міністерства освіти та науки України за коментарем. У відповіді було зазначено, що в міністерстві «не коментують процес будівництва та безпекові зміни, які відбуваються при перебігу цих робіт». Також зазначили, що за це відповідає “підрядник – той, хто будує, та замовник – яким власне є місцева влада”.
  • 10 жовтня херсонці вийшли на мітинг проти будівництва протирадіаційного укриття.
  • 16 жовтня в ефірі радіо X.ON начальник Херсонської МВА Роман Мрочко заявив, що херсонці підтримують будівництво підземних шкіл.
  • 30 жовтня очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін заявив, що в Херсоні не припинятимуть зведення двох підземних шкіл, яке викликало обурення у місцевих жителів. Зараз уклали договори на будівництво протирадіаційних укриттів (ред. “підземних шкіл”). На двох триває будівництво. На третьому стоїть паркан, можливо, з покращенням безпекової ситуації почнуться будівельні роботи. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів