Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Поранений військовий з Волині 14 днів чекав евакуації біля Кринків на Херсонщині

Поширити:
21 листопада 2024 11:50
394
Роман Романець. Фото: Суспільне

Військовий з Волині Роман Романець 14 днів із турнікетом на руці чекав евакуації на Херсонщині. Боєць втратив руку та обидві ноги. Зараз перебуває на реабілітації вдома.

Про це Суспільному розповів 32-річний Роман Романець.

До повномасштабного вторгнення чоловік працював на будівництві у Польщі. Але повернувся додому та вступив до лав ЗСУ.

Півтора року він прослужив на Луцькому військовому аеродромі. Згодом був відряджений до 35-ї окремої бригади морської піхоти, де служив стрільцем. Перше поранення військовий отримав в кінці лютого 2024 року біля Кринків на Херсонщині.

Роман згадує, що до будинку, де була позиція українських військових залізли військові РФ. Бійці пішли в атаку. Тоді Романець отримав поранення в руку. Після цього Роман разом із побратимами вирушив до пункту евакуації. Однак через щільні обстріли чотири дні чекали евакуаційного човна, розповідає військовий.

“Ми в човен позаскакували, хвилин 5 відплили й нас розстріляли. Мені ногу ранило, човна спалили. Спочатку я не розумів, що мені перебили стегно. На адреналіні не відчував ті болі. Під ногою щось мені мішало, я думав якась гілка, чи що. Але потім зрозумів, що це не гілка це моя нога", – каже Роман Романець.

Фото Романа Романчука з українського дрона

Попри поранення чоловік зміг доплисти до острова й накласти турнікет. Він згадує, що воду пив з річки й близько 10 днів пролежав там. Допоки його не побачив український дрон.

“Коли я почув, що скид впав і не зірвалося, то я вже зрозумів, що це наші. Це була пляшка з водою, таблетки ще скинули, покривало, щоб рани накривати", – додав Роман.

Згодом військового вдалося евакуювати.

У Херсоні лікарі ампутували бійцю руку, потім в Одесі – обидві ноги. Через місяць після операції Роман повернувся на Волинь, де продовжив лікування та отримав протези на обидві ноги.

  • Найскладнішим в операції зі створення плацдармів в селі Кринки на лівобережжі Херсонщини було переправлення через річку. Щоб потрапити в Кринки, морпіхам треба було переплисти Дніпро, вийти на островах, пройти по них пару кілометрів пішки, іноді зачекати в мінімальному укритті й ще переплисти річки Конку / Кринку. Загалом дорога від одного берега до іншого могла займати від кількох годин до доби.
  • Командування давало трьом бригадам морських піхотинців 3-4 дні на те, щоб захопити 30-кілометрову смугу суходолу – приблизно від Антонівського залізничного мосту до Кринків. А також просунутися до траси М-14 – це близько 5-7 кілометрів углиб окупованого лівобережжя.
  • 16 липня Суспільне повідомило, що за словами військових, ЗСУ покинули Кринки ще кілька тижнів тому. У матеріалі, опублікованому Liga.net, йшлося, що окрім Кринків ЗСУ вийшли й з Урожайного на Донеччині.
  • 18 липня 2024 року на мапі бойових дій Deep State частина окупованої території біля села Кринки на лівобережжі Херсонщини збільшилася.
  • У Раді повідомили, що з Кринків українські військові вийшли через те, що там неможливо утримувати позиції. Адже військові РФ знищили цей населений пункт. Однак зазначили, що ЗСУ перебувають на інших ділянках лівобережжя Херсонщини.
  • Журналісти писали, що у період із жовтня 2023 року по кінець червня 2024 року розшукують 788 українських військових, які офіційно зникли безвісти в селі Кринки на лівобережжі Херсонщини. 
  • Речника оперативного угруповання військ “Таврія” зазначив, що втрати ЗСУ поблизу Кринків на лівобережжі Херсонщини набагато менші втрат армії РФ під час штурмових дій в районі цього населеного пункту.
  • Пресофіцер 126-ї окремої бригади тероборони Віталій Гілевич розповів, що на лівому березі Дніпра Сили оборони активно відбивають атаки армії РФ та ведуть розвідувальну роботу.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів