Дружина викраденого російськими окупантами херсонця Сергія Ареф’єва Поліна зараз співпрацює з Міжнародним Червоним Хрестом. Проте росіяни ігнорують його запити й не підтверджують, що утримують Сергія в полоні.
Про це повідомляє медійна ініціатива за права людини.
Також Поліна Ареф’єва звертається до українських, міжнародних органів та організацій, аби ті сприяли якнайшвидшому звільненню її чоловіка.
У середині липня чоловік повідомив адвокатові, що перебуває у виправній колонії № 10 у Саратові (РФ). Там він сидить у бараку разом з українцями та росіянами, працює швецем. Подробиць про умови утримання Сергій не розповідає, оскільки боїться, що тюремники заборонять йому надіслати листа, йдеться в тексті.
Сергій Ареф’єв був співробітником компанії мобільного звʼязку. 23 березня 2022 року він разом із приятелем йшов на протест. Раптом дорогу їм перекрила цивільна автівка, з якої вийшли російські військові. Вони схопили Сергія і його друга, одягнули мішки їм на голови та повезли у захоплену будівлю поліції на вулиці Лютеранській.
Чоловіків били, допитували про учасників спротиву. Того ж дня друга Сергія відпустила, а його перевезли в ІТТ № 1 на вулиці Теплоенергетиків. Там чоловіка тримали п’ять днів. Після цього Сергія вивезли до СІЗО № 1 у Сімферополі. Один із цивільних, який був у тому ізоляторі, розповів, що бранців там погано годували, а спали вони по дві людини на одному ліжку.
Поки чоловіка тримали в Сімферополі, їм вдалося двічі поговорити. Російські окупанти вимагали ноутбук чоловіка й закликали Поліну повернутися в Херсон.
У березні 2023 року жінці зателефонував Андрій Чертолясов. Він представився адвокатом із Сімферополя, якого Сергію призначили росіяни й заявив, що російські окупанти почали слідство проти Ареф’єва за статтею “шпигунство”. Проте Чертолясов неохоче говорив із дружиною Сергія. Тому вона найняла нового захисника. Той розповів, що справу Сергія росіяни засекретили.
У листопаді того ж року окупаційний Херсонський обласний суд, розташований у Генічеську, незаконно призначив Сергію 11,5 років відбування покарання в колонії суворого режиму, а в травні 2024 року після апеляційної скарги, термін скоротили на пів року. Псевдовирок виголошували Айрат Галлямов, Світлана Кураєва й Віктор Можелянський.
Коли Арефʼєва незаконно засудили, його вивезли, ймовірно, у СІЗО № 1 Краснодара, а в червні перевели у виправну колонію № 2 цього ж міста.