У 2023 році уряд ухвалив рішення про розробку проєкту для тимчасового з'єднання лівого та правого берегів Дніпра й припинення процесу віддачі накопиченої води.
Про це в ефірі марафону Єдині новини повідомив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.
За його словами, Укргідроенерго підготувало проєкти будівництва тимчасових гідроспоруд на місці зруйнованої армією РФ Каховської гідроелектростанції. Щоб розпочати роботу, необхідно деокупувати території.
Ігор Сирота додав, що унаслідок підриву Каховської ГЕС очікується брак води для повного забезпечення потреб сільського господарства та промисловості на півдні України.
- 6 червня буде рік, як команда науковців відстежує зміни в природі на землях колишнього Каховського водосховища. Військові РФ підірвали Каховську ГЕС 6 червня 2023 року. Через це було затоплено 600 км² території Херсонщини. У населених пунктах, розташованих вище греблі Каховської ГЕС, виникла проблема з питною водою.
- ООН оцінювало, що Україна зазнала збитків на суму майже $14 мільярдів через руйнування греблі Каховської ГЕС.
- В ефірі “Вгору” Іван Мойсієнко повідомив, що у червні він бачив проростки верби, що підіймались над землею на 2-3 сантиметри, максимум на 10. А вже 19 жовтня там побачили дерева більше ніж 2 метри заввишки.
- Там вперше майже за 70 років відбулося водопілля.
- В ефірі “Вгору” докторка біологічних наук Анна Куземко розповіла, що найбільш оптимістичний прогноз щодо території колишнього Каховського водосховища, що далі формуватиметься заплавна рослинність.
- Раніше в ефірі “Вгору” Іван Мойсієнко розповідав, що верби, які почали рости минулого року на території колишнього Каховського водосховища, добре перезимували. У них вже майже повністю розкрилися листки. І водопілля сприятиме подальшому росту верб і заростанню нових ділянок.
- Восени у річці Кам’янка, яка розташована на території Каховського водосховища пересохли струмки, проте вода продовжила надходити й навесні її кількість зросла.