Підтримати нас

У Зеленьского намагаються без конкурсу призначити "смотрящего" за гральним бізнесом

12 лютого 2020 10:31
642
Поширити:

Офіс президента підтримує кандидатуру Бориса Баума на посаду керівника Комісії з розвитку та регулювання азартних ігор, що буде регулятором ринку гральних ігор.

Його можуть призначити без проведення конкурсу.

Про це йдеться в розслідуванні Аліси Юрченко для «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Борис Баум – громадянин Латвії, який до та після війни з Росією працював з російсько-українською групою «VS Energy», яка належить авторитетним бізнесменам з «лужніковського» угрупування Олександру Бабакову, Михайло Спектору та ін. Зокрема Баум входив у наглядову раду «Нікопольського заводу феросплавів», де «VS Energy» стала партнером Ігоря Коломойського і Віктора Пінчука. Мав кіпрську фірму, яку пов’язували з російською лотереєю, але називав її неактивною.

Борис Баум з’явився на Банковій після перемоги Володимира Зеленського, його привів майбутній голова парламентської фракції «Слуги народу» Давид Арахамія. В Офісі президента ще до обрання нової Верховної Ради створили робочу групу з розробки закону про легалізацію азартного ринку. Попри те, що Баум – не співробітник ОП, він представляється представником Зеленського.

Зараз він виконує роль неформального комунікатора від Банкової з гральним ринком та депутатами, які доопрацьовують законопроект про його легалізацію. Баум регулярно зустрічається з менеджментом азартних закладів і їздить до ОП розповідати про перемовини щодо законопроєкту.

За словами заступника голови ОП Кирила Тимошенка, який є куратором реформи грального ринку, до Баума є довіра у оточення президента, його бачать керівником Комісії з розвитку та регулювання азартних ігор, хоча цей регулятор не входить за законодавством до сфери впливу президента. Баум має неформальні стосунки з Тимошенком.

Загалом Комісія з розвитку та регулювання азартних ігор матиме безмежну владу в азартній сфері. Буде вирішувати, кому давати ліцензії, в кого їх забирати, кого перевіряти, кого карати санкціями, як моніторити гральні заклади та отримає їхню фінзвітність. За оцінками, тільки від продажу ліцензій гральний бізнес має принести до бюджету 4 млрд грн.

Конкурсу на обрання голови і членів Комісії в законопроекті, проголосованому у першому читанні, не передбачено. Пропонується, що Комісію без конкурсу обере парламентський комітет з фінансів та податкової політики (який працює над законопроєктом), а затвердить Кабмін. Проти цього антикорупційний комітет, офіційно Арахамія та ОП, але пропрезидентська партія проголосувала цей варіант в першому читанні.

В ОП обіцяють зміни в законопроект до другого читання, за якими, можливо, Комісію буде обирати Кабмін.

«На конкурсі, без конкурсу, в.о., потім конкурс… Без різниці. Насправді головне завдання зараз – запустити процес», – вважає Кирило Тимошенко.

Таким чином, можливе призначення Баума виконувачем обов’язків голови Комісії без конкурсу.

Сам Баум стверджує, що  цього року він отримав українське громадянство, що дозволить йому зайняти посаду. Хоча на засідання парламентського комітету Баум ходить за паспортом іншої країни, що ззовні нагадує паспорт Латвії.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів