Підтримати нас

«Аграрна партія»: захисники села чи лобісти агрохолдингів?

Vgoru
17 серпня 2017 11:55
210
Поширити:

«Аграрна партія» вдало користується міфами про земельну реформу і спекулює на низькому рівні обізнаності українців про ринок землі. Таким чином, вона забирає електорат у найбільшого конкурента БПП — ВО «Батьківщини».

За свою історію «Аграрна партія України» доволі вдало підлаштовувалася як під настрої виборців, так і під закулісні політичні розклади. До Революції Гідності партія перебувала під впливом регіоналів. 

Експерти ж твердять: за «добрим наміром» аграріїв покращити життя селян криється лобізм, вигідний великому агробізнесу та чиновникам з доступом до земельного ресурсу.

Наразі «Аграрна партія» — третя в країні за кількістю мерів та п'ята за кількістю місцевих депутатів. На останніх місцевих виборах аграрії обігнали «Самопоміч», «Свободу» та «радикалів».

Фінансують «Аграрну партію» великі агрохолдинги – і це дозволило аграріям очолити список офіційно найбагатших політичних партій України, обігнавши парламентські партії.

Станом на квітень 2017 року потенціал зростання рейтингу АПУ на виборах до ВР перевищує 4%.
 
З чого все починалось?
 
«Аграрну партію» було засновано у 1996 році на противагу тоді опозиційній «Селянській партій України». Уже на своїх перших виборах до ВР у 1998 році аграрії провели двох мажоритарників до ВРУ.

У 1999 році партію очолює екс-голова Львівської ОДА Михайло Гладій, на той час міністр аграрної політики та віце-прем'єр-міністр з АПК. Аграрії підтримують президента Кучму, входять до блоку «Наш вибір – Леонід Кучма» — і це дає їм третє місце і 23 депутатські мандати на наступних парламентських виборах у 2002-му.

У 2003 році на чолі партії стає Іван Кириленко — нині перший заступник голови ВО «Батьківщина». А вже наступного року його замінює Володимир Литвин — тодішній Голова Верховної Ради.
керівники АПУ 
 
 
Під патронатом «Партії регіонів» 
 
Втім, у 2006 році «Аграрну партію» реанімували, зареєструвавши наново. Очолює партію народний депутат від БЮТ Михайло Зубець. Разом зі своїм попередником та однопартійцем Михайлом Гладієм вони стануть першими «тушками» у ВР, перебігши до «Антикризової коаліції» ПР, соціалістів та комуністів.

У 2010-2014 роках партію по черзі очолюють люди з уряду Азарова: віце-прем'єр з питань АПК Віктор Слаута та Іван Бісюк — заступник міністра аграрної політики в тому ж уряді.

На місцевих виборах 2010 року партія здобуває 15 місце по Україні: 410 аграріїв стали депутатами місцевих рад.

А от на парламентських виборах-2012 партія виконала технічну функцію: 8 з 11 аграрних мажоритарників зняли кандидатуру на підтримку інших кандидатів. 
 
Аграрний CEO Скоцик і ера Безсмертного 
 
З 2014 року партію очолює колишній топ-менеджер міжнародних аграрних корпорацій «Landkom International» та «АМАКО» із західною освітою Віталій Скоцик — член партії з часів Януковича (2009), заступник голови партії та член Президії Політради.

Офіційний сайт партії повідомляє, що Скоцик погодився очолити партію за умови її повного оновлення.

У цьому йому допомагає керівник Центрального апарату «Аграрної партії» Роман Безсмертний. АПУ — вже п'ята партія у кар'єрі досвідченого політика, який встиг побувати представником президента Кучми у Верховній Раді, ідеологом кампанії блоку «Наша Україна» та головою партії «Третя Українська Республіка» Юрія Луценка. 

Результат аграріїв на місцевих виборах 2015 року став без перебільшення сенсацією — 5-те місце за кількістю обраних депутатів місцевих рад (3105) та третє — за кількістю місцевих голів (166).
Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ