Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як в Одесі рятували тварин з Херсонщини

Поширити:
15 липня 2023 16:00
2,070

Вони припливли до чорноморського узбережжя після підриву Каховської ГЕС. На допомогу їм прийшли співробітники Одеського зоопарку та містяни. 

Про те, як рятували тварин, кореспондентці медіаплатформи "Вгору" Ганні Щидловській розповів директор зоопарку Ігор Біляков.

Ігор Біляков. Фото Grad.ua

За його словами, вже буквально за кілька днів після підриву греблі з потужним  валом прісної води, яка хлинула в море, до берегів Одеси прибило дуже багато великих і маленьких плавучих острівців з трави, гілля та очерету. На тих плавучих клаптиках було й чимало тварин з Херсонщини.

Переважали дуже маленькі істоти. І оскільки на більшість з них згубно впливає морська вода, їх треба було рятувати, – розповідає Ігор Біляков.

Однак плавучі острівці прибилися вздовж довгої берегової лінії, тож побачити й врятувати вдалося далеко не всіх.

Нам телефонували, наші співробітники виїжджали на берег, але найчастіше самі одесити відловлювали тварин та приносили до зоопарку, – розповідає пан Ігор.

Так спільними зусиллями багатьох небайдужих людей вдалося врятувати близько 300 дрібних тварин. Серед них було дуже багато жаб, тритонів, черепах, вужів. Окрім вужів, які можуть жити й у солоній морській воді, інші тварини були прісноводними.

Врятована черепашка. Це й наступні фото з фейсбук-сторінки Одеського зоопарку

Ігор Біляков радив тим, хто знайде таких тваринок, поміщати їх у будь-яку місткість з прісною водою  та одразу ж везти до зоопарку.

До одеського узбережжя припливло й багато ондатр. Але цих в’юнких тваринок  мало хто  міг упіймати.

Отримавши повідомлення про виявлених ондатр, ми виїжджали десь зо п'ять разів, але не впіймали жодної. Але деяким одеситам це вдалося. І до зоопарку потрапили вісім тваринок, – розповідає директор.

За його словами, найбільшими з врятованих тварин були єнотоподібні собаки, передані до зоопарку військовими, та самка оленя, яка більш як п'ять днів пробула у воді.

З дрібних – врятували близько ста тритонів, майже сто жаб, зокрема, й одну озерну жабу.

Ігор Біляков згадує, що серед плазунів, яких відловили біля моря, траплялися лише водяні вужі. 

Я все чекав, що з'явиться десь якась гадюка. Але жодного випадку не було, – запевняє пан Ігор.

Він розповідає, що зі зміями зазвичай трапляються цікаві й кумедні історії. Буквально нещодавно до зоопарку зателефонували  з Малиновського суду  і повідомили: на стоянці до авто одного зі співробітників суду залізла змія. Це, зрозуміло, викликало паніку.

Ігор Біляков поїхав туди сам, довго шукав, поки знайшов порушницю спокою.

Вона ховалася під днищем, у ресорах. Я попросив водія заїхали правими колесами на бордюр, щоб я міг туди залізти. І поки я зрештою витягнув звідти ту змію, на парковці вже зібрався весь суд.

Спіймана істота виявилася сарматським полозом. Це не отруйна, але велика й дуже красива червонокнижна змія з тих, що водяться на Одещині. 

Більшість врятованих херсонських тварин, переконавшись, що з ними все гаразд, а декому й надавши допомогу, випустили на волю в одеській області.

А щодо врятованих тритонів, співробітники зоопарку консультуватися з фахівцями з герпетологічного товариства. Герпетологія – це наука про амфібій та рептилій. Після чого вирішили, що їх повертатимуть на Херсонщину.

Ігор Біляков пояснює: тритони – рідкісний вид, занесений до Червоної книги України, а херсонська популяція – взагалі унікальна. Для того, щоб популяція, яка через війну зазнала великої шкоди, могла відновитися, дуже важливо повертати її представників на рідні місця.

Розповідаючи про постійних мешканців зоопарку, директор запевняє: тварини не лякаються віддалених вибухів і сирен, бо не знають, що воно таке, а прильотів на території зоопарку та поблизу не було. Лише леви, яких привезли з Харкова рік тому, які пережили обстріли, спочатку дуже лякалися та панікували під час повітряних тривог, але зараз і вони почуваються в безпеці.

За словами Ігоря Білякова, мешканці Одеси дуже люблять свій зоопарк і взагалі – тварин. 

Одесити підтримують зоопарк фінансово, волонтерською допомогою і просто руками. Тому я дуже вдячний всім, хто нам допомагає.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів