Підтримати нас

Пасхальне богослужіння у комендантську годину: чи наражати парафіян на небезпеку?

Vgoru
Автор статті
20 квітня 2022 15:15
2,210
Поширити:

Сьогодні, 20 квітня 2022 року, православні християни відзначають Велику середу – день, коли апостол Іуда Іскаріот зрадив свого Вчителя, продавшись за 30 срібняків.

Відповідно, у християнській традиції цей день відзначають зі скорботою. Але вже через чотири дні православні радітимуть, святкуючи Воскресіння Христове – Великдень.

Втім, враховуючи нинішні обставини, доводиться констатувати, що цьогорічне святкування Великодня на більшій частині Херсонщини піде за унікальним сценарієм.

Як відомо, після того, як російські війська зайняли майже всю область і її центр, Херсон, у всіх громадах регіону була встановлена ​​комендантська година. У різних населених пунктах вона починається і закінчується в різний час, але скрізь під неї обов'язково підпадають нічні години. Але ж у православній християнській традиції у храмах прийнято розпочинати пасхальну утреню рівно опівночі з суботи на неділю. Чи буде дотримана ця традиція?

Як нам розповіли у храмі Святої Трійці ПЦУ у Херсоні по вулиці Кирила та Мефодія, очікується, що у суботу, з 10:00 до 17:00, парафіяни зможуть освятити паски та яйця. А ось традиційної всеношної у церкві не планують.

“У наш час це надто небезпечно: проводити нічне богослужіння, коли можна при великому скупченні людей чекати будь-яких провокацій”, - пояснили у храмі.

Тож святкове богослужіння розпочнеться тут о 8:00 у неділю, 24 квітня.

До речі, про можливі провокації на Великдень повідомляли і українські органи державної влади. Зокрема, Центр протидії дезінформації РНБО попередив:
окупанти знову використовують прийом "інформаційного алібі", попереджаючи про можливі провокації в українських містах під час Великодня.

“Зокрема, кілька пропагандистських ЗМІ поширили публікацію щодо того, що “з націоналістів сформовано понад 70 мобільних груп на автомобілях, що обстрілюватимуть з мінометів православні храми у Великодню ніч, щоб потім звинуватити у цьому військових рф”, - проінформували в Центрі.

Зазначимо, що, незважаючи на очевидну небезпеку нічної пасхальної служби цього року, не всі церковні отці і навіть державні мужі поставилися до попереджень із належною увагою. Так, на Хмельниччині в ніч з 23 на 24 квітня комендантську годину вирішили зовсім скасувати і навіть збираються зняти заборону з продажу алкоголю. Про це повідомив голова Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

Також зазначимо, що очільник Волинської єпархії Православної церкви України, митрополит Луцький та Волинський Михаїл в інтерв'ю Суспільному розповів, що скасовувати великоднє богослужіння не будуть навіть через попередження російських ЗМІ про провокації.

Але Хмельниччина та Волинь, хоча й залишаються, які й всі регіони України, вірогідною метою для російських обстрілів, все ж перебувають на підконтрольній території й далеко від зони активних бойових дій. Але що казати про церковних служителів, які намагатимуться порушити комендантську годину в окупації?

Виявляється, є й такі. Наприклад, протоієрей Геннадій Шкіль, настоятель храму преподобного Серафима Саровського Російської православної церкви в Україні у Голій Пристані, категорично відмовляється дотримуватися правил комендантського часу і намагатиметься служити літургію “як завжди, вночі”. Про це він повідомив у коментарі під відеозверненням до містян заступниці міського голови Світлани Лінник у ФБ. Чиновниця у ньому попередила, що святкова літургія у церквах Голой Пристані повинна розпочатися о 06:30 у неділю, 24 квітня.

“Неправда! В храмі прп. Серафима Саровського літургія буде служитися, як і завжди, вночі. Хай навіть каміння падає з неба, але наша громада буде зустрічати воскреслого Христа, як завжди і як потрібно. Війни велися завжди, але ще ніколи не було, щоби пасхальне богослужіння переносилося на ранок, тим більше в таких містах, як Гола Пристань, від якого військові дії відбуваються дуже далеко”, - написав у відповідь непокірливий святий отець.

Наостанок додамо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у своєму зверненні закликала припинити бойові дії під час релігійних свят, які наближаються.

“Цього року за західним церковним календарем 17 квітня, а за східним церковним календарем – 24 квітня, християни святкують Великдень. З вечора 15 квітня до вечора 23 квітня юдеї вшановують свято Песах. До кінця квітня мусульмани вшановують місяць посту Рамадан.

Як представники релігійної спільноти України звертаємося з закликом хоча б на час священних для всіх трьох релігій днів зупинити обстріли міст і сіл України, стишити наступальні бойові дії”, - пишеться у зверненні.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ