Олександр Мальон: "Хотів би відвідати Крим після його повернення в Україну"

Зустрічайте ексклюзивне інтерв’ю з фотографом і мандрівником,  відомим у соцмережах завдяки неймовірним знімкам.

Олександр Мальон, місто народження - Канів, Черкаська область, нині мешкає у Вишгороді. Закінчив НТУУ 'КПІ', працює в НЕК "Укренерго" провідним інженером. Хобі - мандрівки та фотографія.

- Давно подорожуєш? Скільки областей нашої країни відвідав?

- Подорожую з самого дитинства, якщо поїздки в санаторії можна так назвати. Зараз лишилась одна область, де не бував - Луганська. Активно почав цікавитися вивченням історичних, військових культурних та природних об'єктів десять років тому. Тоді активно їздив у Севастополь, дивився оборонні батареї, фортеці і т.д. У той самий час досліджував Київський Укріпрайон. Далі поступово поле інтересів розширилося, почав вивчати інженерні об'єкти - млини, водогонові вежі, мости. Ще пізніше - палаци та садиби.

- Куди була перша твоя поїздка?

- Якщо брати самостійну, без усіляких путівок, батьків - у 2004 році в Крим, на фестиваль "Казантип".

- Які прояви людської доброти під час мандрівок тебе вразили та навпаки - наведи приклади негідних вчинків.

- Зазвичай поїздки залишають позитивне враження, особливо, коли є  місцеві друзі. Адже кожен хоче показати своє місто з кращої сторони. Добрі вчинки, коли тебе пропускають на об'єкт без усіляких попередніх домовленостей. Так було з палацом Даховських на Черкащині (об'єкт міноборони), так було з маяком у Генічеську, з водогінною вежею Шухова у Черкасах. З негативного наведу лише останній випадок: в Ізмаїлі нас брутально вигнали з території колишньої мечеті у фортеці, бо ми приїхали о 16:20, а вона відчинена до 16-ти. При тому ми не хотіли потрапляти всередину, а лиш зробити ззовні фото, але охоронець волав, що все, приходьте завтра.

- З ким подорожуєш?

- Усі можливі варіанти. Іноді сам, частіше з друзями, іноді з турфірмами, іноді - з невідомими до цього людьми.

- Чим керуєшся при виборі супутника?

- Організованістю, дисципліною, компанійськими якостями. У свій час багато людей просилися зі мною, однак не могли навіть вчасно встати зранку, щоб встигнути на потрібний автобус чи поїзд.

- Як  орієнтуєшся в нових для себе місцях?

- Нині це просто - GPS, Maps.me і т.д. До цього друкував супутникову карту.

- Як зазвичай розраховуєш бюджет подорожі?  

- Бюджет  приблизний. Квитки на поїзд, літак плюс готель, якщо треба заночувати, дрібні витрати на їжу. Якщо з туром, там ще простіше, за тебе це зробить фірма.

- На чому можна завжди зекономити?

- Можна на авіаквитках, якщо їх узяти заздалегідь, іноді це виходить дешевше, ніж  поїздом. Плюс їжа - я в поїздці ставлю акцент на більшу кількість побачених об'єктів, тому часто на путній обід чи вечерю часу немає. Треба подумати заздалегідь і взяти щось з собою.

- В якому місці тобі сподобалося найбільше і чому? Куди б хотів обов'язково повернутися?

- Де сподобалось найбільше - однозначно не відповім. І в Карпатах, і на Поліссі, і в степових регіонах. Хотів би відвідати Крим після його повернення в Україну. Власне, кожна подорож по-своєму незабутня.

- Розкажи про випадок, який найбільше запам'ятався під час подорожей.

- Пам'ятні випадки, вони ж і екстремальні. Два роки тому переходили на байдарках лиман Дніпра заради Станіслав-Аджигольських маяків. Ночували в наметі на острові. Зранку здійнявся вітер, дощ, хвилі. Нам довелося більше двох години боротись зі стихією - 8 км дистанції. Кожну хвилю ловили, боячись  перекинутись, враховуючи дороге фотообладнання та бажання встигнути на поїзд. Цьогоріч в експедиції їхали по косі в районі Сергіївки на Одещині. Джип товариша раптово провалився у пісок і сів на пузо, омиваючись хвилями моря. 2 січня, курортне поселення. Де узяти трактор, трос? Але завдяки добрим людям за 4 години впорались. А недобрі люди казали, що до понеділка 4 січня нас ніхто не витягне.

- Скільки часу проводиш в одному регіоні?

- Зазвичай це вихідні, тобто 2-3 дні. По буднях - на роботі. Далі все залежить від кількості цікавих об'єктів у місті, селі, регіоні.

- Чи можеш зруйнувати якийсь набутий стереотип про місце, яке ти відвідав?

- Наприклад, що Донбас – це сумовитий, брудний промисловий регіон. Аргументи - відвідайте заповідник «Крейдяна флора», Білосарайську косу, заповідник "Білокузьминівські скелі", міста Бахмут, Маріуполь. Враження зашкалюють.

- Як вважаєш, чи є розбіжності між туристом і мандрівником?

- Розбіжності є, турист - це більш цивілізований варіант мандрівника.

- Найбільші помилки, які допускають туристи-початківці?

- Найбільші помилки - лінуються рано вставати, лінуються самі шукати інформацію, їдуть у найпопулярніші місця.

- Нещодавно ти відвідав Херсонщину. Які асоціації чи спогади у тебе пов'язані з Херсоном?

- Маю тільки  позитивні спогади. Раніше він був лише відправною точкою до подальших мандрів, але за останні візити відкрив його для себе як прекрасне місто з чудовою історією та архітектурою.

- Твої фото неймовірно красиві. Ти професійний фотограф?

- Ні, я не професійний фотограф, ніде не вчився, лиш одного разу прочитав ще радянську книжку "Вчись фотографувати". Усе прийшло з роками.

- Яке обладнання використовуєш для зйомки?

- Наразі використовую Canon EOS700d та більше 5 об'єктивів до нього, плівковий Київ-15 та дрон DJI mini2.

- Яка серія знімків найбільше запам'яталася?

- Вибрати найкращі фото не можу, для мене вони всі такі. Своє фото впізнаю будь-де. Якщо хочеться оцінити, варто погортати фейсбук-стрічку.

- Що ближче: ландшафти  чи архітектура?

- Ближче архітектура та всілякі інженерні конструкції.

- Що змінилося в твоєму житті після того, як ти почав подорожувати?

- Змінилося ставлення до вихідних. Тепер цінуєш кожен. Увесь тиждень чекаєш, продумуєш кожен крок мандрівки, щоб отримати максимум задоволення.

- Яка головна мета твоїх подорожей?

- Звісно, отримати задоволення та відпочити. Другорядна - зробити знімки, доповнити фотолітопис.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також