Підтримати нас

«Нескорений Херсон» у Відні

12 травня 2023 17:02
1,722
Поширити:

Фотовиставка кореспондента медіаплатформи «Вгору» Олександра Корнякова, яка об’їздила чи не всю Україну, стала частиною великої програми на честь Дня пам’яті та примирення в Австрії.

«День Визволення: Пам’ять, замість святкування Дня парадів та війн» – таку назву мала акція, організована громадською організацією «Мрія», яка 8-9 травня проходила у Відні. На Шварценбергплац, де стоїть пам’ятник воїнам-визволителям Австрії від нацизму, а позаду – велика стіна в жовто-синіх кольорах, українська громада зібралася разом із мешканцями Відня, щоби привернути якнайширшу увагу до війни, розв’язаної Росією проти України. На підтримку України залучили провідних політиків, філософів, науковців, музикантів, представників благодійних організацій України та Австрії.

Кураторка виставки у Відні Яна Гринів розповіла, що «Нескорений Херсон» надихнув організаторів, і вони, залишивши промовисту назву, запросили до участі ще двох фотомитців, щоби показати три періоди життя Херсона. Початок виставки – це березневі акції протесту, задокументовані Олександром Корняковим. Його частину експозиції просто неба анонсували так:

«Фотограф Олександр Корняков, фотокореспондент Медіаплатформи «Вгору», зафіксував моменти життя простих людей в окупаційному Херсоні. Разом з іншими сміливими українцями він виходив на протести проти окупації. Люди, яких ви можете побачити на його фотографіях, – це його родичі, друзі, сусіди, колеги. Він знає кожну історію, яка стоїть за кожним героєм його світлин. Його світлини з херсонських мирних протестів проти російської окупації поширили всесвітньо відомі інформаційні агентства – Reuters, The Times, The Guardian, BBC, Aljazeera та багато інших. «Нескорений Херсон» – це фоторозповідь про жагу до свободи хоробрих і безстрашних херсонців, про їхній опір російській окупації, який триває й досі».

Продовжують фоторозповідь – ейфорія визволення від херсонця Антона Балана та потужний репортаж про Херсон після окупації від одеського метра фотографії Бориса Бухмана. Австрійський «Нескорений Херсон» представив наше місто в кривавій війні за допомогою 21 фото, по 7 світлин від трьох фотографів.

Частина друга виставки «Нескорений Херсон» зі світлинами Антона Балана.

«Банери розмістили на сітці на парканах, які використовуються зазвичай для будівництва, і зверху на паркан накинули маскувальну сітку, її на попередніх вихідних люди плели в центрі Відня. Така інсталяція має дуже символічний характер. Через символи ми показуємо історію, яка зараз відбувається в Україні», – розповідає Яна Гринів.


 Частина третя виставки «Нескорений Херсон» зі світлинами Бориса Бухмана

«Нескорений Херсон» – це лише одна частина акції, документальна, емоційна, яскрава. Насправді тут було багато цікавинок – і «Лабіринт» із фотографій про звірства росіян в Україні, і презентація української кухні, де пригощали борщем та різними смаколиками, і потужна програма виступів від українських музикантів і співаків. У промовах багато людей, у тому числі австрійські політики, висловили солідарність з українцями. Говорили про шок від російської агресії, про вину Росії у вбивствах, тортурах, викраденні дітей, про те, що Путін має постати перед судом, як у Нюрнберзі. Серед численних виступів було і слово Посла України в Республіці Австрії. Василь Химинець провів паралелі між Другою світовою і теперішньою війною в Україні.


 Фото Ірини Карпенко, Фейсбук Посольства України в Республіці Австрія

До речі, про паралелі. Очільник громадської організації «Мрія» Андрій Каріотті вважає, що гасло «Ніколи знову», під яким європейці вшановують пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом у Другій світовій, більше не працює, і «війна, яка колись закінчилися, повторюється знову». Розуміння цього і стало поштовхом до організації акції «День Визволення: Пам’ять, замість святкування Дня парадів та війн», частинкою якої став і наш «Нескорений Херсон».

Частина перша виставки «Нескорений Херсон» зі світлинами Олександра Корнякова. Фото Ірини Карпенко, Фейсбук Посольства України в Республіці Австрія

Фото (крім підписаних окремо) надані організаторами акції «День Визволення: Пам’ять, замість святкування Дня парадів та війн»

 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів