Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Херсонець, який переплив Босфор

Поширити:
15 вересня 2021 14:28
2,109

Наш земляк, херсонець Андрій Грінько, минулого року переплив Босфор, а цього літа подолав дистанцію у 50 кілометрів без зупинки на Вознесенському пентамарафоні.

Спорт, що надихає

Два роки тому Андрій почав займатися плаванням і вже досяг високих результатів у запливах на короткі та довгі дистанції.

За його словами, спорт - хобі, яке надає сил та енергії для інших справ. Чоловік займається бігом, кінним спортом та плаванням від чотирьох до семи разів на тиждень. Це тримає його в тонусі та дозволяє готуватися до серйозних змагань. 

Торік Андрій був  єдиним херсонцем, який взяв участь у запливі через Босфор. Хоч учасників було понад дві тисячі осіб з усього світу, Андрій теж відзначився та здолав дистанцію у 6,5 кілометрів.  

Фото з архіву Андрія Грінька

Змагання відбуваються в Туреччині та визнані “Всесвітньою асоціацією з плавання на відкритій воді” (WOWSA) як одні із найпопулярніших у світі серед запливів на відкритих водоймах.  Учасниками цього запливу стають як професійні плавці, так і новачки.

Спортивні змагання - це виклик собі та своїм можливостям. Пройшовши маленькі дистанції, розумієш, що можеш здолати більш тривалі маршрути - ультра дистанції, - говорить херсонець.

Спортсмену імпонує плавання на ультра дистанції, бо тут немає “духу суперництва”. Кожен учасник готовий допомогти один одному, підтримати. В моменти, коли відчуваєш, що вже не можеш, спортсмен, що пропливає поруч, мотивує тебе продовжувати боротьбу. 

Фото з інтернету

Андрій додає, що в Україні всього близько 30 людей займаються подібними запливами.

Про змагання з ультраплавання Андрій дізнається із місцевих заходів, як от “Дельта Дніпра”, а також зі спільнот, як всеукраїнська організація “Legendary Swim”. У цих колах знаходить однодумців та дізнається новини.

Рекордний марафон

Цього року спортсмен встановив для себе рекорд - проплив дистанцію у 50 кілометрів за 18 годин без зупинки. Це був пентамарафон з Вознесенська до Нової Одеси, який проводиться вже другий рік поспіль.

Подібного змагання в Україні немає, тож цей марафон увійшов у книгу рекордів України, як найдовший заплив.

Фото з архіву Андрія Грінька

Плавання на 50 кілометрів без зупинки - виклик для будь-якого спортсмена. Андрій пояснює, що треба бути підготовленим не лише фізично, а й морально. Потрібно звільнитися від будь-яких думок та повністю поринути в процес.

На марафоні учасників супроводжувала байдарка з рятівниками та необхідним обладнанням.

Готуватися до змагань допомагають консультації з тренерами, вони пояснюють як правильно харчуватися і тренуватися. Процес підготовки важливо розпочати завчасно, приблизно за чотири місяці. 

Так, Андрій тренується у басейні по 6 годин; відпрацьовує “напливи об’ємів” (бере участь у  дистанціях на 10-20 кілометрів з плавання); дотримується правильного харчування: споживає їжу кожні 30 хвилин. 

Говорить, що для довгих дистанцій бажано набирати вагу, жировий прошарок та запасатися вуглеводами. Це щоб у процесі плавання не було холодно та були резервні запаси енергії. 

Додає, що перед самим змаганням необхідно встати за 2 години та поїсти. Під час запливу треба кожні 30 хвилин робити перерву, не вилізаючи з води, робити перекус - споживати гель із тюбика.

Андрій жартує, що програма підготовки у плавців майже як у космонавтів.

Фото з архіву Андрія Грінька

Плани на майбутнє

У майбутньому херсонець мріє побувати на запливах “Oceans Seven” (“Сім Океанів”), які пролягають через канали: Ла-Манш, Молокай, Каталіна, Північний; протоки: Кука, Цугару, Гібралтар. Це складніші запливи, які вимагають більш серйозної підготовки. Як, наприклад Ла-Манш, дистанцією 34 кілометри. На заваді можуть стати холодна вода або сильні течії. Проте Андрій налаштований поставити новий рекорд.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів