Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Шкільний DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу

Поширити:
26 вересня 2019 03:42
602

Булінг та різні форми насильства у школі — досить поширене явище. Близько 250 мільйонів дітей та підлітків щороку зазнають знущань у тій, чи іншій формі.

Оцінки частки дітей та молоді, які постраждали від булінгу, дуже різняться між країнами, коливаючись від 10 до понад 65%. https://bit.ly/2kRzL3n

Україна в цьому рейтингу займає провідні позиції. 67% українських школярів у 2017 році стикнулися з постійним булінгом. Переважна більшість дітей (48%) нікому не розповідали про цей досвід. https://bit.ly/2lfsoTE Така ситуація вкрай небезпечна, адже булінг впливає на психічне та емоційне здоров'я, а також на фізичний стан дитини. Схожий досвід може сильно травмувати дитину і мати незворотні наслідки в майбутньому. Серед них — підвищений ризик скоєння самогубства. https://bit.ly/2mWFtBI

Дітей можуть бити, погрожувати побиттям, принижувати словесно, розповсюджувати плітки та чутки, писати образливі записки та навіть булити в інтернеті. Такий тиск може робити життя дитини нестерпним.

Тому вкрай важливо навчати дітей толерантній поведінці, уникнення булінгу та пояснювати наслідки такої поведінки. Для цього команда Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA запускає освітній проект — шкільний DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу. Участь в ньому в жовтні зможе взяти 200 пілотних шкіл.

В основі проекту використання документального кіно як нового освітнього інструменту, що дає можливість відчути і спробувати зрозуміти емоції жертви, свідків, булерів перебуваючи на “безпечній відстані”. Вчителі зможуть провести показ та обговорення за розробленими спільно з експертами планами уроків.

Реєстрація для шкіл триває до 27 вересня на сайті https://bullyingstop.org.ua/ Також на сайті є більш детальна інформація про програму і таймлайн проекту.

Поділіться цією інформацією з вчителями, керівниками навчальних закладів та батьками. Важливо, щоби якомога більше дітей отримували об’єктивну інформацію про булінг, навчалися як діяти в таких ситуаціях та не допускали знущань в будь-якому їхньому прояві.

Батьки, не ігноруйте будь-які ознаки булінгу. Часто дорослі вважають, що діти можуть порозумітися самі, тому не втручаються у подібні ситуації. Але це не так. Важливо відкрито говорити про це з дитиною, а в разі потреби обговорити ситуацію з керівництвом навчального закладу.

Поради як розпізнати булінг з боку однолітків дитини та що робити батькам тут: https://bit.ly/2l5H5IM

На изображении может находиться: 3 человека, люди стоят, текст и на улице

Уляна Супрун

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів