Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Повноцінна робота МОЗУ заблокована

Поширити:
14 лютого 2019 10:05
761

У зв'язку з тим, що ухвалою суду від 05.02.2019 мені заборонено "вчиняти будь-які дії: спрямовані на виконання повноважень міністра охорони здоров'я України", а роз'яснення суду не відповідає резулятивній частині ухвали — у нас заблокована робота.

Станом на зараз:

390 тисяч доз вакцини КПК не розвезені в регіони.

Ліки для пацієнтів з орфанними захворюваннями, такі як хвороба Гоше, мукополісахаридоз, муковісцидоз теж застрягли на складі.

Ліки для антиретровірусної терапії людей із ВІЛ/СНІД застрягли на складі.
Пацієнти, які приймають окремі препарати (лопінавір/ритонавір), вже під загрозою перерви лікування.

Препарати для лікування туберкульозу не розвезені.

Препарат для лікування раку молочної залози (тамоксифен) застряг на складі.

954 тисячі доз вакцини проти поліомієліту (ОПВ) не розвезені в регіони. Без оперативної організації доставки з березня може виникати дефіцит вакцин.

Препарати для лікування раку щитоподібної залози застрягли на складі. Це особливі ліки, максимальний термін придатності яких складає 21 день. На сьогодні залишковий термін придатності складає 13 днів.

6 тисяч лікарських засобів — у процесі перереєстрації, ще 7 тисяч — в процесі реєстрації. Уже понад 150 препаратів завершили увесь цикл перевірки і очікують рішення, а 6 з них — вимагають надтермінової реєстрації.

Серед них - ліки для пацієнтів з розсіяним склерозом, гепатитом, раком, ішемічною хворобою серця і вакцина проти менінгококової інфекції. Затягування рішення збільшує ризик, що окремі ліки зникнуть з аптек, а ті, що залишаться, ймовірно, здорожчають.

Стратегія розвитку медичної освіти не виноситься на засідання Уряду.

Під загрозою проведення іспиту для студентів “Стоматологів”.

Заблоковано будівництво дитячої лікарні “ОХМАТДИТ”, оскільки технічне завдання на продовження будівництва та закупівлю обладнання не підписано.

Відкладається впровадження державного контролю за цінами на ліки з Нацпереліку.

Під загрозою і ті зміни, які мають розпочатися у квітні і липні 2019 року: перехід «Доступних ліків» до НСЗУ і відпрацювання нового механізму оплат у стаціонарах Полтавської області у квітні, старт програми «Безкоштовна діагностика» в липні, впровадження електронних карток, рецептів.

Блокування повноцінної роботи МОЗУ навіть на кілька днів — це блокування рішень, більшість з яких прямо стосується здоров’я та життя громадян.

Уляна Супрун

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів