Новий вкид про «другий термін Зеленського» тхне несвіжим шашликом

Це свідома маніпуляція виборцями.

Соціолог із "Рейтингу" Антипович закинув апокаліптичний сценарій про те, як Зеленському треба конче піти на другий термін. Інакше буде крах, Армагедон, треш, угар і жодних реформ. 

Це свідома маніпуляція і спроба розвести виборців як лоха.

Якщо ми подивимось на перші повоєнні вибори у тій же Британії – Черчилль програв Еттлі. Продув, бо консерватори вирішили не зустрічатися з народом, який постраждав від війни, і витягнути перемогу на ореолі сильного лідера. Не спрацювало – з огляду на те, що загиблі, інваліди або безхатьки були в кожній британській родині. А з більш сучасних – як хитало Хорватію на зорі нульових – то там був запит не на сильного лідера. А на соціальну справедливість, перебудову економіки і демократичні реформи.

Перед Франьо Туджманом, який виграв свої вибори на узурпації телевізора і активному використанні образу сильного лідера, який виграв війну, постало серйозне питання: ізоляція Хорватії чи демократичні зміни, які приведуть державу в НАТО і ЄС. У результаті Франьо "врятувала" від політичного сорому тяжка хвороба – і наступники всерйоз зайнялись списком потрібних реформ. І вони це зробили в умовах вільної демократії.

Ще дуже сподобалась маячня Антиповича про те, що Зеленському "треба підготувати собі наступника". Мені завжди здавалося, що Україна не монархія, не авторикратія. І у нас не готують собі наступників, як це в країні Пушкіністан. Як Єльцин під ялинку підсунув Путіна, а Путін жонглював Медведєвим. Пригожин он теж потенційний наступник сучасної Росії.

А кого обирати? Соціолог свідомо маніпулює, коли каже, що ой, а з кого людям буде обирати. Наступного дня після скасування воєнного стану почнеться звичайна політична конкуренція і боротьба. І повірте, буде кілька партій і кандидатів.

Тому подібні вкиди аж тхнуть несвіжим шашликом із заднього двору Офісу президента. Будьте обережні.

Марина Данилюк-Ярмолаєва 

Журналіст, медіаконсультант, політичний аналітик.

 

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!