Підтримати нас

Наболіло. Переломний момент для всіх

Автор статті
01 квітня 2017 05:30
592
Поширити:

Досі не можу повірити, що цей закон прийнято.

Вимога до антикорупційних активістів декларувати свої доходи – величезний крок назад у боротьбі з корупцією. І нехай нікого не вводить в оману той факт, що з цього закону вилучили головних редакторів – таких, як я. Останнє було взагалі нонсенсом: менеджери приватних компаній повинні звітувати перед тими, хто отримує гроші з держбюджету. Вилучили головредів, щоб преса не здіймала галас, і закон пройшов гладенько.

Поглянемо на антикорупційний розклад ширше. Генпрокуратура вже три роки перебуває під повним контролем Банкової. Жодного розслідування і справи проти корупціонерів у владі або перших осіб режиму Януковича, тільки "шістки".

НАЗК, покликаний стежити за е-деклараціями та законністю походження коштів, перебуває повністю під контролем Банкової. Впритул не бачить великих корупціонерів і кошмарить Марушевську і Лещенка. Антикорупційний прокурор Назар Холодницький не знаю, під чиїм контролем перебуває, але блокує багато справ проти корупціонерів. Єдиний незалежний антикорупційний орган, який реально намагається боротися з корупцією – НАБУ. Так цей НАБУ ті ж провладні фракції намагаються втихомирити і впарити йому аудиторів, пана Брауна, на думку багатьох незалежних спостерігачів, людину, знову-таки контрольовану Банковою.

Все, що я кажу – не тільки моя думка. Вчора розмовляв із чиновниками з ЄС, які планують допомагати Україні створювати антикорупційні інститути. Вони бачать те ж саме, тільки набагато чіткіше за мене. Кажуть, що вищевикладений розклад настільки очевидний, що аж неприємно. Найбільше їх вразила завзятість, з якою провладні фракції лобіювали пана Брауна на посаду аудитора НАБУ.

"У якийсь момент, ти маєш зрозуміти, що це не проходить і відкотитися назад, придумати щось інше. Але вони намагались і намагались його проштовхнути. Так ти просто втрачаєш політичний капітал, такі правила в політиці", – сказав один європейський високопосадовець.

Тепер предметом пильної уваги контрольованих антикорупційних органів стануть неконтрольовані НДО, власне, покликані боротися з корупцією. Щось подібне відбувалося з НДО в Білорусі і Росії 10 років тому.

Боюся, щоб це не стало поворотним моментом. Для всіх.

Віталій Сич

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ