Підтримати нас

Херсон – територія вільна від насильства

Автор статті
07 лютого 2019 15:45
1,186
Поширити:

Шлях реалізації створення Центру в місті Херсон був довгим та тернистим.

Багато сил було покладено на роботу з місцевою владою щодо актуалізації необхідності створення Центра для постраждалих від насильства, вивчення європейського досвіду створення притулків для жінок, які постраждали від домашнього насильства та налагодження партнерських відносин з міжнародними організаціями.

Не один рік представники соціальних служб та громадських організацій міста Херсона доводили, що проблема скоєння насильства - є злочином і наголошували про необхідність створення кризового Центру для постраждалих від насильства в сім’ї. Адже, проблема насильства замовчується у соціумі, а показники скоєння домашнього насильства зростають.

Протягом 2017 року за напрямком сприяння створенню Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні було реалізовано громадську кампанію «Херсон – територія вільна від насильства» у партнерстві з громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та громадськими активістами, які не байдужі до життя та благополуччя рідного міста.

У співпраці з патрульною поліцією та депутатами Херсонської міської ради було проаналізовано зростаючу динаміку випадків домашнього насильства та визначено потреби постраждалих у наданні комплексної допомоги та необхідності створення тимчасового притулку. За даними національної поліції у Херсоні в 2017 році було зафіксовано понад 1600 повідомлень по місту і 4 000 по Херсонській області про вчинення домашнього насильства. У 2018 році спостерігається зростаюча динаміка здійснення домашнього насильства. За 2018 року на пульт поліції 102 було зафіксовано 4 833 повідомлень щодо скоєння домашнього насильства!

За даними Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді переважна більшість постраждалих від домашнього насильства впевнені, що скориставшись можливістю тимчасового притулку, змогли би налагодити своє подальше життя, покращити свій емоційний та психологічний стан, пройти соціалізацію та отримати юридичну підтримку для збереження свого здоров’я та життя.

Саме тому, у 2018 році було продовжено роботу щодо створення Кризового Центру та розроблено проект статуту закладу «Кризовий центр» для постраждалих від домашнього насильства та підготовлена проектно-кошторисна документація для виконання необхідних ремонтно-будівельних робіт. Також, був підписаний меморандум з Фондом народонаселення ООН та мером міста про співпрацю та сприяння створенню Кризового Центру в Херсоні, розроблено та подано дві проектні заявки щодо отримання міжнародної технічної допомоги в створенні Кризового центра (притулку).

З початку 2019 року стало відомо, що Центр буде!

Проект «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні» підтримали міжнародні організації – Фонд народонаселення ООН та Угорська Екуменічна Служба Допомоги (Угорщина, Будапешт).

Основна проблема, на яку направлений проект – захистити життя та зберегти здоров’я жінкам та їх дітям, які постраждали від домашнього насильства шляхом створення Кризового центру (притулку).

Проект допоможе постраждалим пройти реабілітацію та соціалізацію з залученням спеціалістів – психологів, соціальних працівників, юристів, медиків, які пройдуть спеціалізовані навчання.

Наразі готується підписання трьохстороннього Меморандуму щодо співпраці зі створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні між партнерами проекту: Фондом народонаселення ООН, Угорською Екуменічною Службою Допомоги (Угорщина, Будапешт) та Херсонською міською радою.

За реалізацію проекту «Протидія гендерно-зумовленому насильству через створення Кризового центру (притулку) для постраждалих від домашнього насильства у м. Херсоні» відповідає та реалізує ГО «Ліга соціально відповідальних жінок», управління соціальної політики Херсонської міської ради, керівник Олена Рузгіс, Херсонській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, керівник Антон Єфанов.

За допомогою та кваліфікованою підтримкою психолога, юриста та соціальних працівників можна звертатись за адресою: м. Херсон, вул. Стілкової дивізії, 6/9  або за телефоном (0552) 49-21-74.

Daria Dobrynina

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ