Підтримати нас

Дитячий фестиваль у концтаборних умовах

Автор статті
27 листопада 2017 08:51
590
Поширити:

І знову про мистецькі фестивалі по ХЕРсонськи. Вчора у приміщенні Херсонського педуна відбувся фестиваль "Зірки майбутнього".

З 8 ранку до пізнього вечора виступали музиканти, хореографи і актори вільного жанру. Усе б нічого. Але температура у приміщенні університету була такою ж, як і на вулиці. І це було нестерпно. Список номерів постійно змінювався. Тому колективи чекали на свій вихід по 4-5 годин у холодних аудиторіях. Піаністи ходили у рукавицях, аби руки дожили до виступу.

А хореографи і гімнасти, дочекавшись своєї черги, знімали чоботи і куртки, одягнені на костюми, і йшли за куліси. Потім хтось ставив не ту музику, або виявлялося, що перед тобою ще три колективи.Чекали на холоді у тоненьких костюмчиках своєї черги. Ну, а потім виступали у холодній залі, де гдядачі сиділи у зимових куртках. Гімнасти виступали босими. Працював буфет. Крім чаю і кави там продавали чіпси, сухарики та попкорн. Хто займається спортом чи танцями знає - з"їсти таке перед виступом - це майже смерть. Результат.

Значна частина учасників сьогодні захворіла. У моєї дитини дуже болить спина і вона не може встати з ліжка. Я не знаю, скільки буде коштувати лікування, але точно знаю, прикладанням грамоти чи керамічної вази з логотипом фестивалю я її не вилікую.

Ще хочу наголосити, що усі учасники платили внески. Наприклад, хореографічні колективи - по 80 гривень з дитини за 1 танок. Якщо в середньому у колективі 15-20 дітей, і таких колективів і солістів кілька сотень, то фонд фестивалю був немалий. Невже не можна будо включити за ці гроші обігрівачі хоча б за кулісами сцени? Я не знаю, як в університеті вчаться діти у таких умовах. Один знайомий мені сказав, що опалення в університеті таки є. Але його на вихідні вимикають. (фестиваль був в неділю). Як то кажуть, занавєс.

На третій годині очікування у мене була думка забрати дитину і піти додому. Або піти виматюкати організаторів. Але рабська психологія перемогла: я ж не можу підвести колектив, а якщо посварюся - не дадуть дітям диплом. І так, на жаль, думала не одна я. До речі, жодного разу не бачила, щоб хтось висловлював обурення організаторам, хоча між собою усі обурювались.

Це не перший випадок знущання над дітьми у нашому місті. Що робити, аби більше такого не було? Закликаю управління освіти і управління культури області ретельніше контролювати умови проведення мистецьких фестивалів. До положень фестивалів включити ще такий пункт як "санітарні умови". І якщо вони не відповідають нормам, просто скасовувати такі заходи. У кого в друзях є пан Борзенко та Миколла Левченко, прошу тегнути. Шановні організатори фестивалів, давайте шось рішать! Я знаю, що гнівний пост у фейсбуці нічого не дасть. Готова відвідати усі ваші наради і внести пропозиції.

Елена Ванина 
Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ