Останнім часом усе частіше мені муляє думка: ну от згинуть наші воріженьки, драпануть із лівого берега, підступно залишивши безліч небезпечних “подарунків” у найбільш непередбачуваних місцях... І що тоді? Як повертатися додому, усвідомлюючи, що на хвилі загальної ейфорії можна не помітити небезпеки й через те лишитися, у кращому випадку, калікою? Про зовсім сумне навіть і думати не хочеться. Щоразу моторошно стає від історій, коли люди підриваються на ворожих мінах, повернувшись у рідні деокуповані села. Розумію, що розмінування територій – справа виключно фахівців, але хоча б елементарні знання, як самому не потрапити в халепу й не дати це зробити своїм близьким, треба мати.
Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області нещодавно провів другий тренінг для цивільного населення, який так і називається: “Безпека в дії: тренінг із реагування на вибухонебезпечні об’єкти та мінну небезпеку”. Організатори – Головне управління ДСНС України в Херсонській області в партнерстві з ГО “Об’єднання”.
Звісно ж, я не міг проґавити таку нагоду повчитися в досвідчених фахівців. Окрім мінної безпеки ми ще вчилися як надавати першу домедичну допомогу. Дуже сподіваємось, що наші знання не знадобляться на практиці, але треба бути готовими до всього. Якого висновку дійшов у процесі навчання?
– З вибухонебезпечними об’єктами не так усе просто, і свою безпеку звичайна цивільна людина повинна довіряти виключно фахівцям.
– Побачив підозрілий предмет – у жодному разі не чіпай, викликай ДСНС. От уявіть, стоїш ти на стежині, а розтяжку під ногами за пів метра й не бачиш. Так само не бачиш і міну, яка буквально в тебе перед носом. Бо ти – не фахівець, який на цьому не одну “собаку з’їв”. Щиро дякуємо організаторам і нашим чудовим тренерам за отримані знання й елементарні практичні навички.
Олександр Андрющенко, 8 жовтня 2023 року.