Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

УЗ вирішила підняти вартість квитків у два рази: чи конкурентними будуть перевезення

Поширити:
15 лютого 2019 05:35
752

АТ «Українська залізниця» днями повідомила, що цього року планує підвищити тарифи на пасажирські перевезення на 25%. А загалом, для того, аби зробити пасажирські залізничні перевезення прибутковими, треба підняти вартість проїзду в 2 рази.

ZБК вирішило перевірити на скільки вигідно їздити поїздами зараз і чи не втратить залізничний транспорт позиції після реалізації планів керівництва УЗ.

Для порівняння було обрано основні маршрути, які сполучають столицю з обласними центрами. На цих маршрутах ми порівняли вартість залізничних квитків і вартість проїзду автотранспортом.

Вартість та час проїзду (ціни на початок лютого 2019):

Звичайні поїзди

За нинішніми цінами проїзд звичайним поїздом в плацкартному вагонів виявиться в середньому на 50% дешевше ніж автобусом. Проте час в дорозі буде трохи довшим. Середній час маршруту звичайного поїзда на годину довший за проїзд автобусом.

На користь плацкартного вагону, окрім низької ціни, також грають наявність першочергових зручностей і значно більший простір ніж в автобусах. Проте комфорт в плацкартних поїздах далеко не всім до смаку.

На боці автобусних перевезень – значно більша частота рейсів і можливість підбирати зручний час відправлення під свої плани.

В купейному вагоні пасажирського поїзда середня вартість проїзду на 10% дешевша від автобусу. Час в дорозі так само в середньому на годину  довший за поїздку автобусом, але тут ви отримуєте значно кращий комфорт порівняно з плацкартним вагоном.

Швидкісні поїзди

Подорожуючи другим класом в швидкісному поїзді ви заплатите майже так само, як і в купейному вагоні звичайного поїзду чи в автобусі, але швидкість вашої поїздки буде значно вищою. В середньому час руху швидкісного поїзда на 2 години менший за поїздку автобусом і на 3 менший від звичайних пасажирських поїздів.

Замість власної полиці купейного вагону ви отримаєте крісло і достатньо населений вагон, але простору і зручностей все одно значно більше ніж навіть в комфортному автобусі.

Недоліком швидкісних поїздів є те, що курсують вони по обмеженому переліку маршрутів. Тому не завжди є можливість скористатися цим видом послуг.

Якщо ви забажаєте місце в першому класі швидкісного поїзду, то заплатити доведеться  на 50% більше. Але ви отримуєте підвищений комфорт і все ту ж швидкість поїздки.

Прискорені поїзди

На залізниці є й найдорожчий вид перевезень – поїзди класу люкс, або фірмові. Вартість проїзду в таких поїздах на 40-220% дорожче від поїздки автобусом (залежно від типу вагона).

Проте, якщо вам не шкода заплатити 1300 гривень за проїзд до Одеси чи Івано-Франківська, то чому б і ні. За ці кошти ви отримає фірмовий поїзд, спальний вагон і відповідну атмосферу.

Щоправда час в дорозі буде значно довшим від швидкісного поїзда. Лише за окремими маршрутами люксові поїзди випереджають автобуси.

Після підвищення

Анонсоване підвищення вартості проїзду в поїздах цього року в розмірі 25% скоріше за все кардинально не вплине на баланс сил між автобусними і залізничними перевезеннями. Звісно багато чого залежить від цін на паливо, так як вартість квитків в міжміських автобусах значно мобільніша від залізничних тарифів.

На боці залізниці залишаються найшвидший і найдешевший варіанти. Автобусні перевезення залишаються більш привабливими для тих, кому важлива можливість обрати зручний час для відправлення.

Проте, якщо уявити, що вартість квитків на залізничних маршрутах все ж зросте в 2 рази, як зазначають в УЗ – для беззбитковості цього виду перевезень, то ми отримаємо повільні плацкартні вагони за ціною автобусу, з дуже специфічним сервісом і більш комфортні поїзди, вартість квитків в яких наближатиметься до авіасполучення. За таких умов залізниця однозначно програє битву за ринок пасажирських перевезень не тільки автобусам, а й літакам.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів