Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Топ-10 кандидатів до Вищого суду з питань інтелектуальної власності

Поширити:
16 липня 2018 09:03
526

Восени стартує активна фаза конкурсу до Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Нині допустили до участі в конкурсі 219 кандидатів. Цікаві моменти з біографій деяких з них знайшли журналісти Bihus.Info спеціально для ЧЕСНО.Фільтруй суд!

Абухін Руслан – суддя Приморського райсуду Одеси. У кінці 2017-го року суддю після п’ятирічного терміну призначили безстроково. Із суддею пов’язана класична історія недекларування майна.

За даними сайту “Наші гроші”, впродовж 2014-го року суддя не декларував жодного місця проживання. В 2015-му суддя записує в декларацію квартиру, яка належить матері, хоча дата набуття права – з 2002-го року. А з 2016-го на  уже 77-річній матері судді з’являється нова квартира площею 87,2 квадрати в елітній новобудові в Одесі, при тому, що власницею квартири Катерина Абухіна стала з 2013-го. Суддя не декларує жодний дохід, окрім свого, – в середньому 180 тисяч гривень на рік, тож незрозуміло, яким чином матір Абухіна могла заробити на нерухомість, враховуючи, що попередні місця її роботи – комунальне підприємство (“Дирекція єдиного замовника “Південне”), а батька судді – ринок “Южний” та  Одеський апеляційний господарський суд.

Згідно з даними реєстру речових прав на нерухоме майно, суддя володіє будинком площею 70,5 кв м по вул. Тараса Шевченка (колишня назва – вул. Четвертого Козачого Кубанського корпусу) у місті Біляївка Одеської області. Власником майна Абухін став на підставі рішення суду у 2007 році. За даними матеріалів справи, суддя купив будинок за $11 тис. Втім не декларував його жодного разу.

Дочка судді Наталія працює секретарем у Київському районному суді Одеси. Вона декларує дві квартири, які належать її матері (екс-дружині судді) Ірині Абухіній. Одна набута у 2009-му році , інша – у 2016-му році. Ірина Абухіна, так само як і батьки судді, не займалася бізнесом. Попередні місця її роботи – підприємства, які займаються роздрібною торгівлею.

Оксюта Тарас - заступник голови Солом’янського райсуду Києва.

Суддя має цікаву передісторію щодо свого звільнення: Зокрема, при рейдерському захоплені ТЦ «Глобус» у 2013 році, коли суддя Оксюта поновив на посаді директора ТЦ жінку, яка ніколи не займала її. Через це рішення в жовтні 2013 року Вища рада юстиції почала перевірку дій судді Оксюти з метою притягнення його до дисциплінарної відповідальності. По факту дій судді Оксюти намагались зареєструвати кримінальне провадження. Буквально через тиждень після початку перевірки ВРЮ Тарас Оксюта подає заяву про звільнення з посади судді у зв’язку з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я. ВРЮ задовольняє цю заяву, але через початок подій на Майдані Верховна рада так і не встигає проголосувати за звільнення судді. Восени 2015 року Вища рада юстиції нового складу заслуховує матеріали щодо перевірки дій судді Оксюти та вирішує надіслати справу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Але й до цього часу питання не розв’язане.

Тарас Оксюта

Натомість суддя після Революції встиг “засвітитися” у кількох скандалах. Почнімо з декларування. До 2015-го року Оксюта декларує тільки кімнату в гуртожитку, а також авто Toyota Camry 2008-го року випуску за 149 тис. грн. Така сума може пояснюватись тим, що в Україні встановлено ліміт на готівкові розрахунки фізосіб між собою за договорами  купівлі-продажу: в період з 13 по 17 рік ліміт забороняв готівкові операції на суму більшу за 150 тисяч гривень.

У декларації за 2016-й у судді з’являється  більш ніж забезпечена дружина, а з нею: дві квартири у Києві на 80 квадратів, ще дві квартири недобудовані, земельна ділянка, авто Audi Q7 за понад 2 мільйони гривень. При тому, що дружина є бенефіціаром фірми “Бегевен”, а основна заробітна плата у неї на іншому підприємстві – близько 800 тисяч гривень. Ще 1 мільйон  300 тисяч дружина отримує від продажу рухомого майна. А в декларації за 2017 суддя публікує ще кілька підприємств, де дружина має корпоративні права або від яких отримала дохід. Заслуговує на увагу підприємство “І-інвест” (ЄДРПОУ 36473565), від якого дружина отримала “інвестиційний прибуток” - понад 800 тисяч гривень. Пізніше з’ясувалося, що дуже схожа назва підприємства фігурувала у кримінальному провадженні про конвертаційні центри. З матеріалів кримінального провадження вбачається, що організаторами конвертаційного центру для своєї незаконної діяльності використовуються рахунок ТОВ «І-нвест» (ЄДРПОУ 36473568), відкритий в ПАТ «Банк Авангард» Відрізняється це підприємство від вказаного у декларації зайвою буквою, а також різниться і остання цифра ЄДРПОУ.

Суддя відомий і численними резонансними справами та зустрічами з одіозними персонажами. Журналісти фіксували Тараса Оксюту разом із суддею Солом’янського районного суду Олександром Бобровником перед тим, як Бобровник мав вирішити обрання запобіжного заходу главі ДФС Роману Насірову. Також Оксюта відпускав менеджерку Онищенка Мар’яну Гречанюк під домашній арешт попри доводи прокурорів САПу про відсутність вільних засобів електронного контролю на території столиці та області.  Окрім цього, розмови про нього зафіксували і у записах НАБУ у кабінеті керівника САП Назара Холодницького. Зокрема, в одному з епізодів, про який йдеться у скарзі директора НАБУ, Холодницький поговорив із своїм заступником Володимиром Кривенком, і той пообіцяв, що вранці зателефонує заступникові голови Солом'янського суду Києва Тарасу Оксюті, щоби той “відмовив детективам НАБУ в проведенні обшуків у компанії «Акварелі Девелопмент Холдінг»”.

Нижний Андрій – у 2013-му році став суддею вперше у Ленінському суді Дніпра. Тобто цього року у служителя Феміди спливає термін повноважень. Рідний брат судді Сергій Нижний – адвокат та партнер фірм “Катеринчук, Моор та партнери”, а також “Хіллмонт Партнерс”. А батько Валерій Іванович – екс-помічник нардепа від фракції “Блоку Петра Порошенка” Андрія Лопушанського. Брат судді потрапив у об’єктив програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” через те, що викупив квартиру поруч із квартирою народного депутата Антона Геращенка площею майже 190 кв.м, яку нардеп орендує.

Сергій Нижний

Але, за матеріалами журналістів, тесть нардепа, який буцімто оплачує оренду квартири, у якій проживає Антон Геращенко, не може цього собі дозволити. При цьому увесь поверх, на якому знаходиться квартира брата судді та квартира, яку орендує Геращенко, перекритий, а дві квартири мають однаковий номер та відрізняються лише літерою.

Столичне житло у 2017-му з’являється і в судді: Андрій Нижний декларує квартиру площею майже 55 квадратів, 50% якої у власності його батьків з 2012-го року. Однак у самого Нижного вона чомусь з’являється у декларації через 5 років після набуття права.

Тесленко Тетяна -  з 2004-го року суддя Кобеляцького райсуду Полтавської області. Вона бере участь у суддівських конкурсах не вперше: до цього була кандидатом на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду. Одне з рішень, яке пов’язане з ім’ям судді, – справа громадян О.Орлова та М.Чуба,  яких звинувачували у розбійному нападі. За матеріалами порталу “Новини Полтавщини”, хлопці випадково побачили побитого громадянина О.Бурлака і викликали швидку. Правоохоронці, які прибули на місце події, зробили висновок, що винні самі хлопці. Їх затримали, а у вересні 2011 року суддя Тесленко виголосила вирок, яким засудила М.Чуба до позбавлення волі на 4,5 роки, а О.Орлова – на 4 роки. Цей вирок було скасовано та передано на новий розгляд іншій судді Кобеляцького районного суду Полтавської області І. Омельченко і вона засудила громадян за розбійний напад на Бурлака до трьох років ув’язнення. А у вересні 2012 року вирок судді було скасовано судом апеляційної інстанції.

У матеріалі блогера Сергія Іванова згадується інша кандидатка на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності, – суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ірина Юхно. За інформацією Іванова, Ірина Юхно своїм рішенням “обмежила нікопольську організацію ВО "Свобода" у здійсненні права на проведення масових заходів шляхом заборони розміщення палат і тимчасових споруд, малих архітектурних форм та інших елементів споруд, проведення мітингів та інших будь-яких масових заходів у місті під час Євромайдану - з 17 січня до 16-го лютого 2014-го включно”.

Вражає статками суддя Луганського окружного адміністративного суду Поліна Шпенова. Вона була помічницею народного депутата від “Партії регіонів” Сергія Глазунова. Примітно, що з таким самим прізвищем нині у Верховній раді нардеп від “Опозиційного блоку” Дмитро Шпенов - заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя. Він є братом судді. На сім’ї ж служительки Феміди – дві ділянки в селищі Ходосівка під Києвом, дві квартири в Києві та понад 16 га землі, – земля у власності чоловіка Шпенової, підприємця Олексія Ішутіна.

Претендує на місце в Суді і суддя Дарницького районного суду міста Києва – Алла Басалаєва.

До суддівства Басалаєва близько 7 років пропрацювала у Центральній виборчій комісії. Свою кар’єру в ЦВК вона розпочала ще у вересні 2005 року з посади головного консультанта відділу представництва в судах і контролю за застосуванням законодавства про вибори і референдуми в Україні правового управління Секретаріату Комісії.

Алла Басалаєва

За 2015-16 роки суддя отримала лише 28 тис. грн доходу як допомогу по догляду за дитиною. Її чоловік за цей період заробив 344 тис. грн.

На рік пізніше - у 2014 році Олександр Миколайович стає власником будинку в Ірпені площею 232 кв. м. Ще одну ділянку чоловік судді отримав у власність у 2016 році за 23 тис. грн. Розташована вона поблизу будинку. Та у жовтні 2017 року Олександр Миколайович продав одне зі своїх авто за 180 тис. грн. А вже через місяць придбав BMW 520 2014 року випуску. Виникає  логічне питання походження коштів на автівку, адже доходи сім’ї більш ніж скромні.

Оксана Блажівська - суддя Господарського суду Києва. Служителька Феміди має цікаві сімейні зв’язки, адже, згідно з декларацією родинних зв’язків за 2012-2016 роки, її батько Євген Блажівський у період з 2010 по 2012 роки був заступником Генпрокурора. А сестра Наталія Блажківська – суддя вже ліквідованого Вищого адмінсуду. Двоюрідний брат Юрій Блажівський у період з 2012 по 2013 роки працював у Дрогобицькому ОДПІ ГУ Міністерства доходів і зборів у Львівській області.

Оксана Блажівська

Батько Оксани Євген Блажівський відомий, зокрема, тим, що збудував собі справжній палац на 1260 квадратів під Києвом.

Ще один кандидат на вакансію - суддя Приморського райсуду Одеси Андрій Бойчук своїм рішенням віддав дочці померлого екс-глави Державної служби зайнятості Володимира Галицького 2,4 млн. доларів, які були вилучені Генпрокуратурою у ході кримінальної справи. Галицького затримали за звинуваченням у хабарництві. Під час обшуків у нього вилучили три кілограми золота та 7 з половиною мільйонів доларів. Окрім цього, у банку “Південний” на ім’я прийомної дочки держслужбовця збереглося понад 2 мільйони доларів.

У 2014-му році Володимир Галицький помер у слідчому ізоляторі. Пізніше рідна дочка чиновника звернулася з позовом про визнання за нею права власності на гроші, незважаючи на те, що гроші у банку були записані на прийомну доньку. Попри це, вже через три дні постановив рішення на користь рідної дочки.

А от суддя Господарського суду Черкаської області Наталя Спаських рік тому задекларувала понад 5 мільйонів гривень, при тому, що її офіційний дохід складав близько 250 тисяч грн. Крім цього, в декларації судді 5 земельних ділянок, два офіси, три квартири та житловий будинок. Частина з цього записана на чоловіка судді, однак чи міг він законно придбати таку нерухомість, – незрозуміло, адже він працює на держпосаді з окладом у 150 тисяч гривень на рік.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів