Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Держгеонадра через законодавчу казуїстику 3 роки не видавала спецдозволів у прифронтових областях

Поширити:
29 вересня 2018 11:45
832

Державна служба геології та надр України за більш ніж рік з моменту надання рекомендацій АМКУ не розробила порядок видачі спецдозволів потенційним надрокористувачам Луганської та Донецької областей, який би усунув проблему отримання нині необхідних погоджень у органів, які припинили діяльність.

Про це повідомила державна уповноважена Агія Загребельська, передає сайт НашіГроші.

Першим про проблему отримання спеціального дозволу на користування надрами заговорило сєвєродонецьке ТОВ «Кларіант Україна», яке виробляє каталізатори для хімічної промисловості. У 2011 році компанія отримала спецдозвіл на дослідно-промислову розробку технічних підземних вод терміном на три роки. Протягом 2014-2016 років, після закінчення строку дії спецдозволу, компанія шість разів безуспішно зверталася до Держгеонадр із заявою про отримання нового спецдозволу.

Отримати спецдозвіл вдалось лише у листопаді 2016 року. Однак, у фірми виникла нова проблема – протягом часу залагодження дозвільного питання, як встановила уже Державна екологічна інспекція у Луганській області, компанія продовжувала користуватись надрами, а отже заподіяла збитків державі у розмірі 2,03 млн грн.

Протягом трьох років зволікаючи із видачею нового спецдозволу для «Кларіант Україна», у Держгеонадрах посилались на відсутність погодження на його отримання обласною радою, у даному випадку – Луганською облрадою. При цьому, у Службі не зважали на той факт, що рада припинила свою діяльність у квітні 2014 року, а відтак не могла надати таке погодження. Законодавством не передбачена також можливість погодження надання надр у користування суміжними облрадами.

У жовтні того ж року компанія звернулась за погодженням до Луганської обласної державної адміністрації – і та його надала. Однак, з першого разу у Держгеонадра підміну не прийняли.

В основу відмови заклали те, що Луганській ОДА, яка у 2015 році набула статусу військово-цивільної адміністрації, законодавчо не передавались повноваження щодо погодження спецдозволів на користування надрами загальнодержавного значення.

З проханням надати допомогу та ініціювати розгляд питання про внесення належних законодавчих змін у ВРУ компанія «Кларіант Україна» зверталась до Міністерства юстиції, Мінприроди, голови Луганської обласної ВЦА, однак проблема залишається не вирішеною по сьогодні.

Шляхом не порушення, але і не дотримання вимог чинного законодавства, компанії вдалось отримати спецдозвіл лише у листопаді 2016 року.

Це вдалось зробити за рахунок погодження спецдозволу Луганською обласною ВЦА за принципом «мовчазної згоди». Йдеться про те, що орган з питань надання дозволу не надає ні позитивної ні негативної відповіді щодо погодження протягом 90 днів, після чого дозвіл «автоматично» вважається погодженим.

У лютому 2017 року Антимонопольний комітет порекомендував Держгеонадрам врегулювати це питання – передбачити додатковий (тимчасовий) порядок отримання суб’єктами господарювання із Донецької та Луганської областей спецдозволів на користування надрами.

Про результати виконання рекомендацій Служба мала повідомити у 60-денний строк з дня їх отримання. Однак, за інформацією державної уповноваженої Агії Загребельської, рекомендації так і не були виконані.

При цьому, як повідомляв Комітет, проблема носить системний характер, адже з нею зіткнулись не лише у «Кларіант Україна». Аналогічні труднощі виникли у КП «Рубіжнетеплокомуненерго» – комунальникам надали спецдозвіл наприкінці жовтня 2016 року за тим же підходом, що і у випадку «Кларіант Україна».

Від «Наших грошей»:

27 березня 2015 року Держгеонадра видала ТОВ «Торгівельно-промислова компанія “Промсхід-2005”» спецдозвіл на видобування кам’яного вугілля на Луганщині без погодження із Луганською облрадою чи Луганської обласною ВЦА.

Прописане у с. Краснолуцький на Луганщині «Промсхід-2005» належить Михайлу Площинському, Євгену Лінькову, Володимиру Матвейчуку та Анатолію Швидкому. Троє останніх є учасниками ТОВ «Чорне золото України».

У квартеті перших засновників «Промсходу-2005» значились Михайло та Сергій Площинські, Світлана Митрофанова та Дмитро Борисенко. Останній свого часу був і нині є засновником низки підприємств.

Зокрема, Борисенко був засновником ТОВ «Донуголь-Альянс», а пізніше – одним із трьох власників цієї фірми разом з Анатолієм Юговим та Оленою Литвиновою. Пізніше «Донуголь-Альянс» зареєстрували на ТОВ «Індекспром», раніше офіційно контрольоване невісткою колишнього голови парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, який сьогодні перебуває під вартою, як підозрюваний у державній зраді. Єфремову інкримінують ряд статей, серед яких і незаконне заволодіння майном «Луганськвугілля».

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів