МОЗ запланував засоби захисту для медиків з 50% націнкою, тільки на костюмах переплата може скласти мільярд

Міністерство охорони здоров’я планує купити засоби індивідуального захисту для медиків в середньому на 50% дорожче від цін, за якими закупають їх волонтери. Тільки на закупівлю захисного одягу буде витрачено 2,14 млрд грн.

Про це написала Марія Землянська для «Bihus.Info»

Кабінет Міністрів 6 травня ухвалив постанову №372 про виділення МОЗ 2,99 млрд грн. із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19. Частина коштів з виділеної суми передбачена на додаткові виплати працівникам медзакладів – понад 341 млн грн. Решта – на закупівлі:

  • 308,5 млн грн. на потреби лабораторних центрів МОЗ – тут і засоби захисту для працівників, і матеріали для лабораторій;
  • 2,34 млрд грн. виділені на закупівлю засобів індивідуального захисту для працівників медзакладів, де приймають хворих з COVID-19, та екстреної медичної допомоги. 

Для отримання цих коштів необхідне погодження бюджетного комітету Верховної Ради під керівництвом Юрія Арістова. Для цього міністерство спрямувало депутатам документи за підписом міністра Максима Степанова розрахунками та обґрунтуванням витрат.

Частина запланованих МОЗ витрат розписана в окремих таблицях – тут же вказана орієнтовна вартість товарів. Така деталізація дозволила порівняти закладені ціни від МОЗ з цінами на аналогічні товари, які за кошти благодійників закуповує громадська організація «Пацієнти України». З початку епідемії  ГО закупила на зібрані 14 млн грн. найнеобхідніше для лікарень. За даними організації, всі  засоби індивідуального захисту перевіряються на відповідність вимогам МОЗ, ДСТУ та деклараціям якості від виробника, і вже після здійснюється закупівля.

Список закупівель МОЗ та «Пацієнтів України» співпав по 10 товарним позиціям.

Найменування товару Орієнтовна ціна МОЗ, грн./од Ціна закупівлі БФ «Пацієнти України», грн./од Різниця вартості, (можна зекономити), %
Респіратор FFP2 100 35 65
Респіратор FFP3 з клапаном 150 70 53
Маска медична 10 6 40%
Шапочка медична 0,88 0,72 18%
Бахіли 1,2 0,68 43%
Рукавички нітрилові 2,6 4,35 – 40%
Захисні окуляри 80 24 70%
Захисний щиток 150 52 65%
Антисептичний засіб для рук (літр) 325 352 – 7%
Костюм біозахисту одноразовий 488,61 215 55%

По восьми позиціям ціни МОЗ значно вищі від цін, за якими закуповують волонтери.

В МОЗ також повідомив про місячну потребу в засобах індивідуального захисту для медиків. Серед переліку – 4,37 млн комплектів захисного одягу вартістю 2,14 млн грн. Схоже, що мова йде одноразові ізоляційні костюми біозахисту, який МОЗ розрахував купти по майже 489 грн./шт, а «пацієнти України» костюми такої ж якості купують по 215 грн./шт. Таким чином, тільки на костюмах біозахисту закладена переплата 1,20 млрд грн. Це без врахування  вдвічі дорожчих респіраторів, окулярів та масок.

До кінця тижня державне підприємство «Медичні закупівлі України» обіцяє почати витрачати виділені МОЗ гроші за скороченою процедурою.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також