Голова СБУ Баканов займає керівну посаду в іспанській фірмі. Це заборонено законом

Голова СБУ Іван Баканов займає керівну посаду в іспанській фірмі Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada.

Статутний капітал фірми - 3000 євро.

Засновником компанії виступає кіпрська компанія Davegra LTD. Спеціалізується на будівництві та на операціях з нерухомістю. Власник - Андрій Яковлєв, автор Студії Квартал-95, розповідають у програмі "Схеми: корупція в деталях".

З відкритих реєстрів неможливо довідатися, чи діє компанія зараз - вона не подає річні звіти. Саме це стало причиною того, що фірма у списках податкової інспекції Іспанії значиться як порушник. Компанія може отримати штрафні санкції від 1200 до 60 тисяч євро.

У Держреєстрі юридичних осіб провінції Жирона, де внесена в облік компанія, підтвердили, що фірма не вважається ліквідованою, повідомляє Газета.

Пресслужба СБУ у письмовому коментарі зазначила, що Баканов "не займається комерційною діяльністю з моменту призначення на державну посаду", а компанія Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada "офіційно призупинила свою діяльність у 2019 році". Баканов відмовився окремо коментувати ситуацію.

"На аргумент, що в Держреєстрі Іспанії компанія значиться як така, що не ліквідована, а Баканов досі є її чинним одноосібним адміністратором, у пресслужбі СБУ зазначили, що з цим питанням "будуть розбиратися", - уточнюється в сюжеті.

Голова СБУ не має права бути керівником приватної юридичної особи. Це прописано у 25 статті ЗУ Про запобігання корупції, яка забороняє державним службовцям "входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку".

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також