Звернення громадських діячів про недопущення створення консультради з «представниками ОРДЛО»

Шановні співвітчизники! Сьогодні ми проходимо один із найважчих періодів в історії країни – одночасно маємо давати раду пандемії коронавірусу, російській агресії та економічній кризі в країні та у світі.

Ми всі дуже хвилюємося за здоров’я та життя своїх рідних і близьких та за свій майбутній добробут. Однак саме зараз ми не можемо оминути увагою проблему, від якої залежить існування нашої країни.

Влада, а разом з нею і вся країна, сьогодні стоїть на межі фатальної помилки. Ця помилка може коштувати нашій країні незалежності й самого існування, а багатьом нашим громадянам – як військовим, так і цивільним – коштуватиме життя

Ця помилка – підписання рішення про створення так званої консультаційної ради з «представниками ОРДЛО» – російських окупаційних адміністрацій. Рішення, яке 11 березня таємно, за спиною парламенту та українського суспільства, узгодив у Мінську голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Подібні доленосні для країни документи не можуть ухвалюватися без широкого громадського обговорення. Це ляпас кожному українцеві і особливо всім, хто захищав та захищає Україну на фронті.

Зміст цього рішення – неприпустимий! Адже переговори України з «повноважними представниками ОРДЛО», а насправді маріонетками країни-агресора, – це визнання російської пропаганди про те, що в Україні нібито громадянська війна. Саме так це зрозуміють у світі. Фактично це капітуляція України. Це відмова України від Криму і «злив» судових процесів проти Росії, а отже – зрада наших громадян (незалежно від їх національності чи паспорта), які живуть там. 

Далі буде втрата Україною міжнародної підтримки та зняття санкцій з Росії. Адже Берлін, Париж чи Вашингтон не можуть бути більш проукраїнськими, ніж Київ. Зрештою це призведе до неможливості ухвалення Києвом будь-якого рішення без погодження з Москвою, що означає спочатку втрату незалежності нашої держави, а потім федералізацію України за кремлівським планом і подальше розчленування України.

Більш того, у документі, на якому А.Єрмак написав «согласен», немає жодного слова про виведення російських військ з нашої території та роззброєння місцевих бойовиків, про отримання Україною повного контролю над державним кордоном. Не може бути й мови про будь-які політичні рішення, тим більше про вибори на окупованій частині Донбасу, без вирішення безпекових питань.

Українська влада хоче погодитися на процедури функціонування так званої консультативної ради, що означатиме її визнання як частини офіційних переговорів. Влада або не розуміє цього, або розуміє і навмисно веде країну до капітуляції. Але капітуляція – це не мир. Мир у нас зараз – на більшості території України. Завдяки нашій армії та волонтерам.

Кожен із нас, громадян України, може відвернути цю фатальну помилку, нагадавши владі, що недопустимим є виведення Росії у ситуацію «понад конфліктом» та ведення прямих переговорів з «повноважними представниками ОРДЛО» у будь-якому форматі. Також недопустимим є обговорення політичних питань (наприклад, виборів) до вирішення безпекових питань – виведення російських військ, роззброєння місцевих бойовиків, отримання Україною контролю над своїм державним кордоном. 

Що ви можете зробити:

 1. Підписати петицію на сайті президента.
 2. Відправити листа депутатові партії, яку Ви підтримуєте, депутатові зі свого округу або голові своєї області, міста, громади (текст листа – тут; дізнатися свій виборчий округ можна тут, електронні адреси депутатів тут, або можна написати на адресу Верховної Ради (Київ, 01008, вул. Грушевського, 5), контакти голів обласних рад, мерів міст чи голів громад можна знайти на веб-сайтах відповідних рад, міст чи громад)
 3. Поширити це звернення та попросити своїх знайомих також приєднатися до нього (форма для підпису).

Як відповідальні громадяни, ми зараз переважно знаходимося вдома. Однак, громадянська відповідальність – це не лише вберегти співгромадян від хвороби. Це також уберегти владу від небезпечної помилки, а свою державу від знищення. Допоможемо нашим військовим, які захищають нас на передовій!

Підписанти:

 1. Центр спільних дій
 2. Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва»
 3. Рух Чесно
 4. Український центр європейської політики
 5. Школа політичної аналітики НАУКМА
 6. Детектор медіа
 7. Соломія Боршош, експертка і громадська діячка
 8. Ілона Сологуб, VoxUkraine
 9. Максим Скубенко, VoxUkraine
 10. Юлія Мінчева, VoxUkraine
 11. Центр економічної стратегії
 12. Олександр Жолудь, VoxUkraine
 13. Світлана Сліпченко, VoxUkraine
 14. Лєна Шуліка, VoxUkraine
 15. Злобіна Зоя 
 16. Інна Лациба, ГО «Український центр європейської політики»
 17. Ксенія Алеканкіна, VoxUkraine
 18. Юлія Кучерява, ГО «Вокс Україна»
 19. Оксана Тимченко, VoxUkraine
 20. Ольга Галиця
 21. Олексій Крименюк
 22. Євгеній Монастирський, House of Europe
 23. Бойчук Ірина
 24. Мар’ян Манько, Ukraїner
 25. Оксана Очкурова, ГО «Центр спільного розвитку Дієва громада», Старобільськ
 26. Назар Мошняга,VoxUkraine
 27. Ганна Войтікова, IT
 28. Денис Назаренко
 29. Константин Полак, IT 
 30. Тетяна Тищук, VoxUkraine
 31. Дмитро Яровий, Київська школа економіки
 32. Андрій Пелещишин, Національний університет «Львівська політехніка», доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри
 33. Богдан Прохоров, Центр економічної стратегії
 34. Богдан Малиняк, Експертно-аналітична група «Акцент»
 35. Олеся Колодій, журналіст
 36. Іван Симоновський, Banda
 37. Андрій Никифорук
 38. Олег Левик, пенсіонер
 39. Марія Кіщак 
 40. Михайло Мартиненко, історик
 41. Ігор Тодоров, Центр міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції, Ужгород
 42. Тарас Крупський
 43. Богдан Червак, ОУН
 44. Анатолій Бабинський, докторант Українського католицького унівесритету, гостьовий науковий співробітник Університету Торонто
 45. Олег Рибачук, голова ГО «Центр спільних дій»
 46. Котляр Роман, політичний оглядач, ФБ-блогер
 47. Громадська організація «Докудейз»
 48. Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров'я».
   

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини