Як створювали туристичну родзинку Херсонщини – Асканію-Нову

Думаю, ніхто не буде сперечатися, що біосферний заповідник «Асканія Нова» - це один з найцікавіших туристичних об’єктів Херсонської області.

Кожний рік з рекреаційними та освітньо-виховними цілями його відвідує понад 70 тисяч туристів. У заповіднику проводять еколого-пізнавальні екскурсії по зоопарку та дендропарку, а також «Ретрофотосафарі». Тут ваблять унікальна флора та фауна з фазанами, махаонами, гривастими баранами, плямистими оленями, кафрськими буйволами, шафранами, пролісками, тощо.   

Хоча цікава й історія появи цього заповідника. Виявляється, його створення не пройшло без певних труднощів. У 1874 році Фрідріх Фальц-Фейн урочисто відкрив заповідник на території свого маєтку. Він почав збирати екзотичні види тварин, створювати дендрологічний парк, а також вивів з господарського використання велику ділянку цілинного степу. І ось виникла проблема. Частина заповідної ділянки пролягала по відомому старому Чумацькому шляху, який проходив з південного заходу до північного сходу.

Фрідріх Едуардович нічого нового не придумав, як почати законними способами намагатися перенести шлях зі своєї заповідної території. Після довгих судових процесів з Сенатом він домігся звуження шляху з 5 кілометрів до 150 метрів, що, звісно, призвело до занепаду цієї транспортної магістралі. Хоча, це була «Піррова перемога», оскільки властивості місцевого ґрунту були порушені, тому тут росли в основному бур’янисті рослини, завезені ще чумаками. Тому Фрідріх Фальц-Фейн був змушений долучити ці землі до пасовищ. А вже у 1898 році вибрав інше місце для заповідної зони, яке розташовувалося ближче до маєтку. І, як ви розумієте, можна було вже не судитися за землю, яка все одно була неприйнятна для вирощування рідкісних дернових степових злаків.

Сьогодні біосферний заповідник «Асканія-Нова» продовжує радувати всіх відвідувачів своїм унікальним тваринним та рослинним світом, створюючи привабливий туристичний імідж Херсонщині.

 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...