Урядова стратегія інтеграції переселенців не вирішує їх нагальних проблем – активісти

Держава нічого не робить для вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб, а пріоритети, які вказують громадські організації, що займаються переселенцями, не враховуються при розробці Стратегії інтеграції ВПО.

Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявила голова правління ГО "Активна громадянська позиція" Наталя Омельченко.

Вона посилається на резолюцію круглого столу щодо відповідності "Проекту стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року" нагальним потребам переселенців та суспільства, який відбувся 26 жовтня. У ньому взяли участь близько 150 організацій та фізичних осіб.

У резолюції визначаються нагальні потреби внутрішньо переміщених осіб: забезпечення житлом, надання переселенцям статусу постраждалих від військового конфлікту, відшкодування матеріальної та моральної шкоди, а також надання права голосу на місцевих виборах. За словами Наталі Омельченко, стратегія не вирішує жодної з них.

Експертка також зауважує, що згідно з опитуваннями їхньої організації, понад 70 відсотків переселенців не збираються повертатись на попереднє місце проживання. Тим часом соціального або тимчасового житла для них так і не з’явилось. Більше того, про його створення не йдеться в новій Стратегії.

"Основний її розділ присвячений житлу. Однак там ідеться, насамперед, про те, як зробити так, щоб переселенцям не відмовляли в оренді житла через упередження. Звісно, ця проблема досі існує. Однак оренда житла не є пріоритетною проблемою для ВПО", – каже Наталя Омельченко.

У жовтні цього року Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України презентувало проект Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення до 2020 року. Передбачається, що він замінить Комплексну державну цільову програму щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, яка діє до кінця 2017 року.

Наталя Омельченко наголошує, що Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб відмовило організаціям переселенців у можливості брати участь у заходах, які стосуються реалізації стратегії.

Також, за даними моніторингу БФ "Право на захист", 20 вересня 2016 року Міністерство інформаційної політики презентувало концепцію Стратегії інформаційної реінтеграції ВПО. У 2017 році вона досі не була ухвалена, а повноцінну інформаційну кампанію для боротьби з стигматизацією ВПО так і не було проведено.

"За інформацією Міністерства інформаційної політики напрацювання щодо Стратегії були передані до МТОТ. МТОТ висловлює готовність до співпраці з Міністерством інформаційної політики, проте робота над Стратегією в обох міністерствах фактично не здійснюється", – йдеться в результатах моніторингу.

Нагадаємо, у жовтні переселенці протестували під посольством США у Києві. Вони вимагали перевірити, як витратили кошти, які надійшли з США для допомоги українським ВПО та постраждалим в результаті збройного конфлікту на Донбасі.

Також у жовтні цього року постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявляв, що з 2014 року вимушеними переселенцями стали щонайменше 1,6 млн громадян України, а гуманітарної допомоги внаслідок російської збройної агресії й окупації потребують понад 3,8 млн людей.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини