Крадіжок в Юр’ївській громаді поменшало

Крадіжок в Юр’ївській громаді поменшало

Юр’ївська об’єднана територіальна громада однією з перших в Україні приєдналася до проєкту «Поліцейський офіцер громади».

З кінця травня там працюють два офіцери:  Юрій Станіславович Лифар та Микола Васильович Шевчук. За результатами опитування, переважна частина населення стали почуватися в безпеці.

Нагадаємо, проєкт «Поліцейський офіцер громади» («ПОГ») ініційовано Національною поліцією України за підтримки Посольства США та ICITAP. Це наступний крок реформування правоохоронних органів. Стартував проєкт на Дніпропетровщині. З кінця травня цього року почали працювати перші 33 офіцери, які обслуговують 21 об’єднану територіальну громаду області. Наразі підготовлено ще 48 офіцерів: 31 для Дніпропетровської області і 17 – для Кропивницької. Ще 173  проходять спеціальний курс навчання на базах Дніпропетровського та Львівського державних університетів внутрішніх справ. Загалом проєкт має охопити майже 30 тисяч населених пунктів, де мешкає майже 28 мільйонів українців. Наступного року, у травні, з’являться ПОГ і на Херсонщині.  Також для офіцерів нового формату вже заплановано закупівлю понад 600 автомобілів.

Як пояснив експерт-консультант громадської організації «ЛАРП» («Люстраційна антикорупційна рада Придніпров`я») Вадим Чепурко, одна з переваг роботи поліцейських офіцерів громади – можливість більше часу приділяти саме виконанню своїх прямих обов’язків:

 

- Керують ними з Дніпра, там створено окреме Управління превентивної діяльності Нацполіції області. У кожного є планшет, і всі вказівки хлопці отримують електронною поштою, по вайберу, так само вони і звітують. Це значно економить їх робочий час. Раніше ж як бувало: зранку години дві – нарада у керівника, потім ще якісь справи, повертається додому - вже вечоріє. А тепер вони постійно в громаді. І головна їх мета – завоювання довіри. На цьому наголошує і керівництво, і так має бути. Доречно нагадати, як такий підхід працює в Ізраїлі. Наприклад, з’являється на вулиці незнайома підозріла людина. І кожен місцевий мешканець вважає за свій обов’язок негайно повідомити про це правоохоронним органам. Чому так? Тому що країна вже багато років воює, і невідомий  може бути терористом або злочинцем, який загрожує безпеці. Поліція приїжджає, перевіряє того чоловіка або жінку. Якщо все нормально – відпускають, але часто буває так, що й затримують. Тобто, люди мають довіряти поліцейським і повідомляти про загрози чи правопорушення. Тому що наша безпека – у наших руках теж.

Нещодавно громадська організація «ЛАРП» опитала мешканців Юр’ївської ОТГ  про роботу своїх офіцерів. За словами  Наталії Скрипаль, керівниці проєкту «Мультимедійна інформаційна кампанія «Поліцейський офіцер нашої громади», у 10 громадах на території Дніпропетровської області» люди стали почуватися спокійніше. Були лише гарні відгуки і на адресу Юрія Лифаря, і Миколи Шевчука. Місцеві казали: ми впевнені, що тепер нас захистять. Розповідали, як малюкам показували поліцейську станцію, давали потримати кермо автомобіля.   І кожен із них приніс батькам визитівку офіцера з особистим номером телефону. Казали, що завжди реагують на виклики, розкрили не одну крадіжку, і крадіжок поменшало.

Також, за результатами опитування, 85% уже знають свого офіцера. І знають навіть ім’я та прізвище, а не лише в обличчя. Але 15% не знають – ще є такі.

Рівень безпеки в ОТГ: 40% відчувають себе цілком безпечно, 17 – швидше безпечно, лише 2% почуваються  в небезпеці і 12% - швидше в небезпеці. І це - дуже непогана статистика.

Та одночасно люди хотіли б, щоб офіцери патрулювати вулиці ще й у вечірній час та вихідні. І бажали, аби вони й надалі бути порядними, не давали та не брали хабарі, нікого не «кришували» і ставилися однаково до всіх мешканців громади.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Безпека в громадах» за фінансової підтримки Freedom House. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я». 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини