Кандидат у нардепи Зеленчук зманіпулював розміром прожиткового мінімуму для пенсіонерів - більш ніж на 1500 грн!

На сайті кандидата у Народні депутати України по 186 виборчому округу Василя Зеленчука, вказано, що під час спілкувався з мешканцями Олешківського району він зазначив: “Законодавством України передбачено, що людям не можна платити пенсію нижче прожиткового мінімуму. Сьогодні – це 3094 гривні на місяць. Але ці закони порушуються, і люди про це не знають. Усі пенсіонери, які сьогодні отримують менше, ніж 3094 гривні, обмануті та ошукані владою».

Чи відповідає дійсності і нормам законодавства заява кандидата у народні обранці – перевірили фаткчекери.

ТЕЗА 1: «Законодавством України передбачено, що людям не можна платити пенсію нижче прожиткового мінімуму».

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно Статті 46 Конституції України: Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

ТЕЗА 2: «Сьогодні – це (прожитковий мінімум) 3094 гривні на місяць».

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Суми прожиткового мінімуму на 2019 рік встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Згідно Статті 7 прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 липня складає 1936 гривень. Пенсіонери відносяться до осіб, які втратили працездатність, для них прожитковий мінімум з 1 липня складає 1564 гривні.

ТЕЗА 3: «Усі пенсіонери, які сьогодні отримують менше, ніж 3094 гривні, обмануті та ошукані владою»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Ключове питання – першоджерело на яке спирається Василь Зеленчук і де фігурує вказаний ним показник грошового забезпечення. Показник у 3094 гривні і єдине згадування про нього є на сайті Міністерства соціальної політики України у «Інформації щодо фактичного розміру прожиткового мінімуму за квітень 2019 року». Там зазначається:

«Відповідно до статті 5 Закону України «Про прожитковий мінімум» Міністерство соціальної політики України повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах квітня 2019 року у розрахунку на місяць на одну особу становив: для осіб, які втратили працездатність – 3 094,34 гривень».

У Законі сказано, що фактичний розмір прожиткового мінімуму використовується для спостереження за динамікою рівня  життя в Україні на основі статистичних даних про рівень споживчих цін.

Використання цього показника, замість прожиткового мінімуму встановленого законом є маніпуляцією.

Про те, слід зазначити, що, при прожитковому мінімумі для пенсіонерів у 1564 гривні, за даними звіту Пенсійного фонду України про розподіл пенсіонерів за розмірами призначених місячних пенсій станом на 01.07.2019 кількість пенсіонерів, які отримують менш як 1500 грн складає – 79, 297 тис. осіб, що складає 0,7% усіх пенсіонерів в Україні, а пенсію від 1 501 грн до 2 000 грн отримує 4763, 653 тис. осіб, що складає 41,97%.

P.S. Матеріал публікується за сприяння фактчек-проекту «БезБрехні».

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини