Підтримати нас

Херсонські музейники ідентифікували ще один твір викрадений окупаційною владою

31 травня 2024 10:26
225
Поширити:
Фото: Херсонський художній музей

У кадр сюжету російських ЗМІ, знятого в окупованому Криму у Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року, потрапило панно “Трава бажання” Людмили Петрової, викрадене з колекції Херсонського художнього музею.

Про це повідомляє Херсонський художній музей у фейсбуці.

“Це декоративний розпис на папері, один із характерних видів народного мистецтва українського півдня, авторства херсонської мисткині”, - зазначають музейники.

Людмила Петрова (1923-1997). Панно "Трава бажання". 1978. Кольоровий картон, гуаш.

Панно “Трава бажання” стало 110 ідентифікованим твором, який викрали російські військові.

У Центральному музеї Тавриди раніше зафіксували ще три роботи Людмили Петрової:

  • Людмила Петрова. “Радість”. 20 століття. Картон, гуаш.
  • Людмила Петрова. Панно “Давай, милка, постраждаймо”. 1977. Папір на картоні, гуаш.
  • Людмила Петрова. Панно “Модниці”. 1978. Папір на картоні, гуаш.

Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні війська пограбували херсонський музей, маскуючи свої дії гаслом “збереження культурних цінностей” і називаючи грабунок “евакуацією”.

Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.

Одразу після пограбування картини з Херсонського художнього музею “засвітилися” в Криму – в сімферопольському Центральному музеї Тавриди. Після деокупації Херсона стало відомо, що окупанти вивезли з музеїв Херсонщини 80% колекції.

Херсонський художній музей продовжує фіксувати художні твори, викрадені окупаційними військами. Нещодавно на відео російських пропагандистів, знятому в Центральному музеї Тавриди в листопаді 2022 року, потрапило полотно художника з Херсона Георгія Курнакова “Бузок”.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів