Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Відбувся показ фільму “Вгору” про Херсон у Німеччині

Поширити:
24 листопада 2024 20:07
453
Фото Олександра Корнякова, "Вгору"/ Херсон 5 березня 2022 року

У Ганновері (Німеччина) на відкритті кіноклубу DOCU/CLUB при Українській Спілці Нижньої Саксонії відбувся показ фільму “Вгору” – “Нескорений Херсон”.

Про це йдеться на сторінці Film We.

«Нескорений Херсон» – стрічка про роботу херсонських журналістів. З початку повномасштабного вторгнення кореспонденти «Вгору» фіксували все, що відбувалося в місті. Разом із херсонцями вони пережили захоплення обласного центру росіянами, мітинги, окупацію та звільнення рідного міста.

Після показу стрічки відбулось обговорення із глядачами та режисером фільму Устином Данчуком.

У коментарі “Вгору” координаторка партнерства Мережі кіноклубів DOCU/CLUB Катерина Сінгурова розповіла, що загалом на показі було 15 людей. Всі вони біженці з різних міст України, зокрема Києва, Рівного, Харкова, Херсона, Дніпра. Серед глядачів були студенти, які 2 роки тому у віці 15 та 16 років приїхали в Німеччину з Дніпра, тікаючи від обстрілів. 

"Глядачі питали про сьогодення і майбутнє, чим можуть українці за кордоном допомогти, крім донатів. Режисер Устин Данчук розповів про життя в Херсоні та Одесі, бо він живе на два міста, як за цей час змінилася тактика росіян, як адаптувалися люди до реалій війни. Що попри все життя триває, в укриттях відбуваються культурні заходи, люди гуртуються, радіють, підтримують один одного, а не тільки страждають. Ще режисер розповів про фільми, які продовжує знімати команда "Вгору", і чому важливо ці фільми показувати в українських містах і за кордоном", – додала вона. 

Українська кінопродюсерка з Олешок Херсонської області Наталя розповіла:

“Я в серпні вивезла своїх батьків до Німеччини, зараз перебуваю у Ганновері. Коли я сюди переїхала, то теж почала робити все для того, щоб говорити, показувати фільми. Це стало для мене місією”.

Глядачі також запитували про те, як живе місто, чи багато російські окупанти знищили та вивезли культурної спадщини з Херсона та чи збираються жителі міста на перегляд фільмів.

“Коли ми цей фільм робили. У мене було бажання, щоб він був легкий для перегляду. Тема страшна і важка, але про такі теми хочеться достукатись до аудиторії та передати фірмовий херсонський оптимізм. Я дуже радію, що нам це вдалося. Люди, які дивляться фільм кажуть, що він неочікувано надихаючий та оптимістичний”, – розповів Данчук. 

“Нескорений Херсон” також доступний до перегляду на ютуб-каналі “Вгору”.

  • У Києві з 8 по 10 липня відбувся XV Всеукраїнський фестиваль екранних мистецтв «Дніпро-cinema». У конкурсній програмі показали документальний фільм "Нескорений Херсон".
  • 6 червня відбувся перший онлайн показ документального фільму “Вгору” "Нескорений Херсон" у межах кіноклубу Docudays UA. За словами режисера фільму Устина Данчука, команда “Вгору” ставила за мету показати все, що відбувалося в Херсоні під час окупації та під час підриву Каховської ГЕС. І продемонструвати як героїчність містян, так і злочини російських окупантів.
  • 19 травня документальний фільм “Нескорений Херсон” показали на регіональних каналах “Суспільного”. Стрічка увійшла до колекції фільмів Мережі DOCU/CLUB.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів