Збитки від підриву Каховської гідроелектростанції оцінюються у приблизно $14 мільярдів. Ці втрати включають як руйнування самої греблі, так і втрату водних ресурсів.
Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук розповіла в інтерв’ю телеканалу "Рада".
За словами міністерки, обсяг втраченої води можна порівняти з половиною запасів деяких африканських країн, що є значним ударом для України. Це створило серйозні проблеми із забезпеченням водою постраждалих регіонів. Наразі уряд працює над пошуком нових джерел постачання води, будує нові канали для забезпечення населення питною водою та співпрацює з іноземними партнерами.
Також Гринчук повідомила, що близько 30% природоохоронного фонду Херсонської області було затоплено, що спричинило значні екологічні втрати.
Проте на місці, де вода відійшла, утворилася нова екосистема, зокрема ростуть вербові ліси. Міністерка підкреслила, що, попри побоювання щодо деградації цих земель, природа проявила здатність до самовідновлення.
Водночас Гринчук зауважила, що наслідки цієї катастрофи Україна відчуватиме ще протягом тривалого часу.
- Військові РФ підірвали Каховську ГЕС 6 червня 2023 року. Через це було затоплено 600 км² території Херсонщини. У населених пунктах, розташованих вище греблі Каховської ГЕС, виникла проблема з питною водою.
- ООН оцінювало, що Україна зазнала збитків на суму майже $14 мільярдів через руйнування греблі Каховської ГЕС.
- В ефірі “Вгору” докторка біологічних наук Анна Куземко розповіла, що найбільш оптимістичний прогноз щодо території колишнього Каховського водосховища, що далі формуватиметься заплавна рослинність.
- Раніше в ефірі “Вгору” Іван Мойсієнко розповідав, що верби, які почали рости минулого року на території колишнього Каховського водосховища, добре перезимували. У них вже майже повністю розкрилися листки. І водопілля сприятиме подальшому росту верб і заростанню нових ділянок.
- Восени у річці Кам’янка, яка розташована на території Каховського водосховища пересохли струмки, проте вода продовжила надходити й навесні її кількість зросла.
- Через активне відновлення рослинного та тваринного світу на території колишнього Каховського водосховища ведуться суперечки серед науковців, представників влади та Укренерго, останні з яких активно просувають ідею відновлення ГЕС. І це в той час, коли за останні 10 років у країнах Європейського Союзу за бюджетні кошти було ліквідовано 6 тисяч 900 дамб.