“Точну кількість загиблих через затоплення дізнаємося після звільнення лівобережжя Херсонщини” – заступник директора Центру близькосхідних досліджень

Зараз Україна не має змоги отримати точні дані кількості загиблих людей унаслідок підриву Каховської ГЕС на тимчасово окупованій території Херсонщини. Можливо лише певним чином реконструювати по запитах про зниклих у місцевих чатах, наприклад. Це будуть опосередковані свідчення – усе буде відомо тільки після звільнення.

Про це розповів у прямому ефірі Медіаплатформи “Вгору”  заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.

Навіть тоді, на думку Данілова, можуть бути проблеми зі встановленням точної причини загибелі людей. 

“Аномальна кількість інфарктів у ці дні буде підставою відносити померлих людей у категорію загиблих від затоплення. Будь-яка аномальна смертність у ці дні, або число зниклих безвісти – 90% випадків будуть у результаті затоплення”, — упевнений Сергій Данілов. 

Також спеціаліст вважає, що була “абсолютно прогнозованою” відмова росіян пустити на захоплені території робітників ООН: 

“Вони намагалися створити свою картинку реальності, після певного часу ігнорування цієї трагедії. Спочатку замовчували, а потім почали висвітлювати зі свого боку. Росіяни дуже бояться появи інших очей, навіть найбільш лояльних до них, які б побачили, що там відбувається”.

Сергій Данілов розповідає, що окупанти спочатку пробували приховати наслідки їхнього підриву ГЕС, а потім почали деякі факти спростовувати, звинувачувати українські війська в теракті. Потім росіяни почали робити постановчі відео, як вони рятують людей.

Раніше ми писали, що на лівому березі окупаційна влада забороняє людям самостійно евакуйовуватись і перешкоджає українським волонтерам надавати допомогу. Однак волонтери, які об’єдналися навколо однієї з телеграм-груп, вивезли більше ніж 2 тисячі осіб із затоплених місць. Безплатна евакуація відбувається як на автобусах по суходолу, так і човнами. Окупантська влада в Олешках спростовувала інформацію про підрив греблі та загрозу населенню. Тож про катастрофу майже ніхто не знав. 

У Новій Каховці окупанти також допомоги не пропонували.

У Голопристанській громаді евакуація відбувається самотужки. Небайдужі мешканці громади об'єдналися, організували плавзасоби допомагають мешканцям дістатися більш безпечних місць. 

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також