Херсонський міський суд визнав винною в колабораціонізмі уродженку Херсона Тетяну Мінзу. Вона працювала на захопленому російськими окупантами підприємстві та допомагала проводити незаконний референдум. Жінці призначили 8 років позбавлення волі.
Про це йдеться у вироку суду.
Також їй заборонили впродовж п'ятнадцяти років обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися діяльністю, пов'язаною з виборчим процесом.
Свою вину Тетяна Мінза не визнала. Вона пояснила: до травня 2022 року перебувала на обліку в центрі зайнятості як безробітна. Коли їй запропонували посаду заступниці директора на підприємстві Агрофірма-радгосп «Білозерський», погодилась. Також підтвердила, що голосування проходило спочатку в будівлі підприємства, а потім на полі. Вона стежила, щоб колектив надовго не відривався від роботи й щоб вони отримували зарплату після здачі бюлетенів.
Захисник Мінзи зазначив, що вона не знала про кримінальну відповідальність за участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів. Обвинувачення – абстрактне та ґрунтується на хибних припущеннях свідків.
У тексті йдеться, що захисник посилався на порушення права обвинуваченої на захист, тому що суд відмовився забезпечити їй перекладача з української на російську мову. Проте судді зазначили, що Тетяна Мінза заповнювала заяву на видачу паспорта українською. Також у матеріалах справи є копія її диплома про вищу освіту за спеціальністю фінанси та кредит, виданого українською мовою. Окрім того, допитані в суді свідки підтвердили, що обвинувачена розуміла українську та читала документи українською мовою, могла нею спілкуватися і ніколи не казала, що українська мова їй незрозуміла.
За даними слідства, 17 червня 2022 року її призначили заступницею директора з оптимізації управлінських процесів захопленого комунального підприємства “Агрофірма радгосп «Білозерський»” в Дніпровському.
Окрім того, Мінза допомагала проводити незаконний референдум щодо “приєднання” Херсонщини до РФ на території захопленого підприємства та на його полях. Вона отримувала від працівників паспорти, записувала їхні персональні дані, видавала їм бюлетені та вела облік працівників підприємства, які проголосували.
Шестеро свідків підтвердили, що обвинувачена була заступницею директора та слідкувала за незаконним референдумом. Зокрема, ходила поміж столів, стежила, аби не було затримок, щось підказувала іншим та записувала в журнал. Це виглядало так ніби вона керувала процесом “голосування”. Зарплата виплачувалась лише тим працівникам, які взяли участь у “референдумі».