На Херсонщині правоохоронці зафіксували 50 випадків сексуального насильства російськими військовими проти чоловіків.
Про це йдеться у документальному фільмі “Слідство.Інфо” “Він теж: Історії українських чоловіків, скривджених росіянами». Журналісти показали історії катування Віктора Солдатова, Володимира, Сергія Чудиновича та Олега.
Керівник відділу розслідувань воєнних злочинів поліції Херсонщини Ігор Дем’янюк каже, що в першу чергу окупаційні війська затримували місцевих жителів, які мали активну проукраїнську позицію чи допомагали ЗСУ. Військові РФ застосовували до них сексуальне насильство, аби продемонструвати свою владу, зламати українців психологічно та придушити їхній опір.
Як розповідають четверо чоловіків, під час затримання російські окупанти натягали їм на очі шапки, аби вони нічого не бачили. Потім їх відвозили до катівень, де питали: яке ставлення до 1 травня, 9 травня, зв'язок із СБУ, ЗСУ чи є родичі в Азові.
Допити тривали близько двох годин. Чоловіків роздягали, приєднували до пальців і статевих органів електричний струм, душили целофановим пакетом, били ногами, рукам і палками. Змушували співпрацювати з представниками силових структур РФ.
Військові РФ погрожували Олегу, що приведуть його дружину та зґвалтують її, погрожували, що викинуть маленького сина в Дніпро або віддадуть в дитячий будинок. Так само російські окупанти казали Сергію Чудиновичу, що вб'ють дітей, будуть знущатися з дружини.
“Після цього (ред. допиту) я не знайшов нічого кращого, ніж витягнути з полу цвях і перерізати собі горло. Сусід по камері, як побачив, почав гукати на допомогу. Прибігали ці (ред. військові РФ). Я зрозумів, що вони дуже-дуже сильно злякалися. Вони мені одразу таблетку, крапельницю і питають: “Браток, браток, ну, зачем ты это сделал?””, – згадує Віктор Солдатов.
Сергій Чудинович розповів, що тричі лежав у лікарні в інсультному відділенні.
“Росія – це велика тюрма. І загальна російська культура дуже криміналізована.
Ця їх кримінальна культура стала частиною норми”, – зазначив голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробич.