Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Переселенець розповів, як відкрив перший хостел та анти-кафе в Маріуполі

Поширити:
29 жовтня 2017 12:30
621

Микола Петаєв разом із друзями відкрив перший хостел JOY у Маріуполі, анти-кафе та квест-кімнату. До міста переїхав із села Саханка Новоазовського району Донеччини.

"Спочатку виникла ідея зробити квест-кімнату. Хотів замовити готовий сценарій. Коли дізнався, що такий коштує від 30 тисяч гривень, вирішив вигадати його сам. Зібрав дружину, сестру, тещу і разом накидали макет. Остаточно продумав все під час оформлення приміщення. Його вирішили перетворити на в'язницю. Завдання гравців з неї вибратися. Для цього мають розшифрувати головоломки, -розповідає Gazeta.ua Микола Петаєв. - Спочатку засмутився, бо приміщення знаходилося в занедбаному стані. Із голими обшарпаними стінами, без санвузла і нормального опалення, лише кондиціонер. Потім думаю, це на руку. Якраз в тюремному стилі, навіть антураж не потрібен".

Оформленням приміщення займався сам. Витратив два місяці. Із цеглин, які склеїв між собою цементом, зробив туалет. Із дощок збив ліжка. Другу квест-кімнату та анти-кафе відкривав разом із друзями.

"Нова ідея - "Аліса в країні чудес", виявилася більш вдалою. Спрацювало сарафанне радіо і до нас почали йти не лише дорослі, а й діти. Прийняли рішення паралельно збудувати анти-кафе. В ньому платять кошти не за випивку чи їжу, а за час перебування. В ціну входить кава, чай, печиво. Є вай-фай, багато настільних ігор, телевізор. Поки лише набувало популярності, квест-кімната покривала витрати на оренду, - каже Микола Петаєв.

Микола Петаєв разом із друзями відкрив перший хостел у Маріуполі

Коли анти-кафе стало популярним, до нього заходило багато цікавих людей — мандрівники, іноземці. Вони їдуть у Маріуполь незважаючи на те, що неподалік міста йдуть воєнні дії. А через заводи тут не дуже чиста екологія. Більшість запитують про місце для ночівлі, де можна бути ближчими до людей, поспілкуватися з ними, побачити, як вони живуть. Це підштовхнуло перетворити на хостел вільну кімнату. Зробили шість спальних місць. Поставили добову ціну 100 гривень. Коли звільнилося сусіднє приміщення, зробили з нього ще одну чотиримісну кімнату".

В Україні не вистачає державного центру, де можна безкоштовно проконсультуватися підприємцям-початківцям

У анти-кафе та хостелі працюють разом із дружиною та партнерами. Також допомагає дочка 6-річна Дар'я.

"Коли почав відкривати бізнес не мав, де проконсультуватися. Наприклад, запитати про оформлення документів. Я бігав від однієї до іншої структури, де на обличчях в працівників було написано "відвали". В Україні не вистачає саме державного центру, де можна безкоштовно проконсультуватися підприємцям-початківцям".

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів