Головний сержант 223-го батальйону 126-ї бригади з позивним “Птаха” спочатку близько 5 місяців разом з іншими військовими тримав оборону на Миколаївському напрямку. Після звільнення правобережжя Херсонщини його батальйон один із перших висадився в районі Кринків.
За словами військового було багато втрат серед особового складу.
“Я виходив із хлопцями на Кринки. Це найскладніший момент, що був у мене в житті. Тоді потрапили під масивний обстріл. Він тривав близько 2,5 годин”, – згадує “Птах”.
Також він зазначив, що евакуація була важка та довга. Зараз військовий виконує бойові завдання біля Часового Яру Донецької області.
У цивільному житті “Птаха” був приватним підприємцем, займався ремонтом квартир. Коли почалася повномасштабне вторгнення Росії відправив дружину з маленькою дитиною за кордон і вступив до лав ЗСУ.
Військові 503 окремого батальйону морської піхоти ЗСУ розповіли, що створення плацдармів на лівобережжі Херсонщини – це найскладніша операція за історію російсько-української війни. Тому що є водна перешкода.
В інтерв'ю LB.ua два командири зазначили, що зберігати плацдарм у селі Кринки на лівобережжі Херсонщини українським військовим складно, адже там ніде ховатися. Допомагають дрони різних типів та артилерійський вогонь з правобережжя. Але суттєво розширити плацдарм майже нереально, бо неможливо перекинути бронетехніку.
4 травня у “сіру зону” потрапила одна з ділянок Кринків поблизу річки Конка (Козачелагерська Конка), яка ще 3 травня була під контролем російських військових.
25 квітня аналітики Інституту вивчення війни, посилаючись на геолокаційні кадри, повідомили, що в результаті позиційних боїв українські війська просунулися на півночі села Кринки на лівобережжі Херсонщини.
BILD писав, що плацдарм у Кринках на лівобережжі Херсонщини став однією з найбільших пасток для збройних сил РФ за всю війну.Від жовтня в американському Інституті вивчення війни фіксують успіхи ЗСУ на лівобережжі, зокрема, поблизу Кринків.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.