Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!

На Херсонщині готують операторів дронів для дистанційного обстеження зруйнованого житла

Поширити:
17 липня 2025 12:05
273
дрон
Фото: Getty Images

На Херсонщині операторів дронів навчають дистанційно обстежувати зруйноване російськими військами будинки у зоні активних бойових дій. 

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Він стверджує, що підготовку розпочали ще в травні, і більшість громад області вже долучилися до проєкту.

За його словами, також триває закупівля необхідного обладнання.

"Це складний технічний процес. Однак сподіваємось, що найближчим часом вдасться розпочати дистанційне обстеження для нарахування жителям Херсонщини компенсацій за зруйновані оселі", — зазначив Олександр Прокудін. 

Кабінет міністрів України 7 липня ухвалив Постанову, яка дозволяє комісіям дистанційно обстежувати зруйноване житло на територіях активних бойових дій. Для обстеження житла комісії зможуть використовувати супутникові знімки, матеріали, отримані за допомогою зйомки з БПЛА та  фото і відео, зняті на мобільний телефон власником житла. Спершу цей механізм діятиме в громадах, де тривають бойові дії. Потім, у разі успішного впровадження, його реалізують на інших територіях, зокрема окупованих.

  • Внаслідок воєнних дій понад 2,5 мільйона домогосподарств в Україні пошкоджено або зруйновано, станом на кінець 2024 року. Херсонщина – один з найбільш постраждалих регіонів: на правобережжі зруйновано понад 33 000 приватних та 1 500 багатоквартирних будинків. Такі цифри у червні 2025 року озвучив начальник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. Також він підкреслив, що деякі будівлі зазнавали пошкоджень неодноразово. Повторне пошкодження житла не позбавляє вас права на компенсацію, але вимагає повторної подачі заяви та верифікації – пояснила керівниця громадської приймальні Херсонського фонду Милосердя та здоров'я, юристка Олена Старюк.
  • У червні 2025 року у міжнародному Реєстрі збитків з’явилася нова категорія заяв «Втрата доступу та контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях». Подати цю заяву через портал "Дія" можуть власники та співвласники майна, яке залишилося в окупації. 

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів