Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

На окупованій Херсонщині одну зі шкіл очолила громадянка РФ із Московської області

Поширити:
04 вересня 2024 07:52
1,352
Світлана Петрова. Фото: ЦЖР

У селі Нижні Торгаї Генічеського району на Херсонщині російські окупанти на базі захопленого ліцею створили заклад «Нижньоторгаївська школа». Її очолила громадянка РФ із Московської області Світлана Петрова.

Про це повідомили журналісти Центру журналістських розслідувань.

Незаконно створену школу зареєстрували в російському реєстрі 26 серпня 2024 року, інформують в ЦЖР. 

Жителі Нижньосірогозької громади розповіли, що призначена російськими окупантами директорка школи – немісцева. Нещодавно вона шукала собі житло в Нижніх Торгаях. Нібито жінка родом із Нижніх Сірогоз, але давно проживала за межами Херсонської області, йдеться в тексті.

Як передають журналісти, Петрова заявила, що до школи набрали 116 дітей, більшість із яких підвозитимуться з навколишніх сіл – Степне, Заповітне, Братське, селища Дальнє, села Агаймани Іванівської громади Генічеського району і села Нова Благовіщенка Горностаївської громади Каховського району. Проте  за інформацією джерел ЦЖР, транспорту немає. Тому від батьків вимагають самостійно підвозити своїх дітей. Водночас забороняють навчатися онлайн у своїх законних школах.

Також незаконна директорка поскаржилася на дефіцит вчителів. Зокрема, немає викладачів математики. За її словами, з Москви має приїхати вчитель зі знанням китайської мови.

  • Заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов в ефірі “Вгору” розповів, що у новому навчальному році на окупованій території Херсонської області приблизно 10 тисяч дітей із 1-го по 10-й класи почали навчання. Російські окупанти намагаються створити враження, що там є освіта. А також про те, що вони ремонтують навчальні заклади та мають велику кількість школярів.
  • На окупованій території Херсонської області сконцентровують увагу школярів на позакласну та ідеологічну роботу. Російські окупанти виділяють великі ресурси на роботу з підлітками. Один із напрямків – це “військово-патріотичне виховання”.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів