Матір полоненого із Херсонщини Аппаза Куртамета записала відеозвернення до президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з проханням допомогти у звільненні її сина.
Про це повідомили журналісти Суспільного Крим, із посиланням на Айше Куртамет.
"Шановний президенте, я благаю Вас підтримати мене у справі звільнення мого невинного сина. Нехай мій син, як і інші невинні кримськотатарські юнаки, не проводить свою молодість у російській тюрмі. Батько Аппаза, Халіл, так само був заарештований через рік і ув’язнений за вигаданими звинуваченнями", – сказала Айше Куртамет.
За словами Айше, їхній дім відібрали російські окупанти, і тепер вона сама бореться за свободу своїх близьких. Вона подякувала Туреччині за вже здійснені обміни й висловила сподівання, що Ердоган сприятиме звільненню і її родини.
"Ця боротьба дається мені важко. Тому я благаю Вас як мати допомогти мені. У мене є надія, що Аппаз і його батько теж вийдуть. Будь ласка, врятуйте мого сина. Нехай його молоді роки не минають за ґратами", – додала жінка.
Що відомо про Аппаза Куртамета?
Аппаза незаконно затримали у липні 2022 року в селищі Новоолексіївка Херсонської області.
Як розповіла мати Аппаза, він наводив лад у родинному будинку, щоб потім заселити тоді людей, які б дивилися за оселею. Проте згодом у нього заселилися працівники окупаційної поліції.
Зв’язок із чоловіком перервався на КПВВ «Чонгар». Упродовж майже трьох місяців місцеперебування та правовий статус Аппаза Куртамета були невідомі.
20 квітня 2023 року незаконний “Київський районний суд Сімферополя” (окупаційна суддя Оксана Карчевська) засудив викраденого Аппаза Куртамета до 7 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням першого року у в’язниці. За версією обвинувачення, він, знаючи про незаконну діяльність ісламського батальйону “Крим”, переказав 500 гривень представнику батальйону.
29 серпня 2023 року окупаційний “Верховний суд” в анексованому Криму залишив в силі вирок Аппазу Куртамету. У червні 2024 року Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції в російському Краснодарі також залишив у силі незаконний вирок.
Зараз його утримують у колонії суворого режиму в Псковській області Росії. Стан здоров'я наймолодшого політв'язня залишається під загрозою, зокрема, через психологічний та емоційний тиск.
Чоловіку 22 роки. До повномасштабної війни він працював в ІТ-компанії, а також був викладачем кримськотатарської мови в Одесі.