Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Лише близько половини переселенців мають роботу. Де вони працюють?

Поширити:
15 грудня 2024 09:16
297
Фото Олександра Корнякова, "Вгору"\листопад 2022 року

В Україні 3,7 мільйона внутрішніх переселенців. З них трохи більш ніж половина від загальної кількості мають роботу. Це близько 56%. 

Про це повідомила менеджерка з координації оцінок та даних представництва МОМ в Україні Єва Геераерт в інтерв'ю Радіо Свобода.

Для загальної картини: загалом же в Україні працевлаштовані 67% людей.

Зазначається, що ці дані організація отримала з допомогою опитування, яке проводили цьогоріч восени.

«Ми запитуємо переселенців, чи вони працюють. Якщо вони кажуть «ні», ми запитуємо: «Чи шукаєте ви роботу?». Тому що деякі люди можуть не шукати роботу, особливо жінки та інші люди, які доглядають за дітьми або старшими людьми. Якщо вони відповідають «так», ми запитуємо їх про основні бар’єри, які заважають знайти роботу», – пояснює експертка представництва МОМ в Україні.

Серед найпоширеніших причин, чому ВПО не працюють – це низька зарплата та брак вакансій їхньої спеціалізації.

«Переселенці не можуть знайти роботу, яка б відповідала їхній попередній роботі, звідки вони були переміщені. Або тому, що заробітна плата, яку їм пропонують, занадто низька, щоб дозволити собі оплату житла та інші витрати», – зазначає Єва Геераерт.

За даними МОМ, приблизно кожен четвертий переселенець працює у сфері послуг – це магазини, заклади харчування, салони краси тощо. «Далі йдуть гуртова і роздрібна торгівля та освіта

Статистика щодо працевлаштування внутрішніх переселенців у 2024 році, надана Радіо Свобода Держслужбою у справах праці, показує схожі дані:

  • 35% – керівники, професіонали, службовці (бухгалтер, адміністратор, фахівець, спеціаліст державної служби, сестра медична, вчитель, менеджер);
  • 26% – працівники сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, бариста, соціальний працівник, офіціант, перукар, манікюрник);
  • 20% – представники найпростіших професій (прибиральник, підсобний робітник, укладальник-пакувальник, кухонний робітник, робітник з доброустрою);
  • 19% – кваліфіковані працівники з інструментом (водій, швачка, пекар, слюсар-ремонтник, оператор котельні, оператор заправних станцій).

«Ми бачимо, що 25% жінок-ВПО працездатного віку, тобто від 18 до 65 років, повідомили, що перебувають у відпустці по догляду за дитиною або займаються хатньою роботою тощо. Якщо ми подивимося на чоловіків, то лише 3% повідомили про це», – зазначила Єва Геераерт.

У Держпраці додали, що жінок на ринку праці більше і, відповідно, така ж тенденція зберігається серед зареєстрованих безробітних. До повномасштабного вторгнення серед зареєстрованих безробітних жінки становили 55%, зараз зросла до 80%.

У своєму звіті МОМ звернули увагу на те, що труднощі з пошуком роботи мають люди з інвалідністю та люди від 55 до 65 років.

  • У коментарі кореспондентові “Вгору”  жителька Херсона Ірина розповіла, що вони з сім'єю виїхали після деокупації міста, але, не знайшовши роботи, майже одразу повернулися назад.
  • На кінець листопада в Херсонській області зареєстровано 44 946 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). З них 8 тисяч 200 щомісячно отримують виплати від держави.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів