Голова робочої групи з питань житла парламентської тимчасової слідчої комісії із захисту прав ВПО Максим Ткаченко нещодавно повідомив, що близько 150 тисяч переселенців повернулися на окуповані території України, зокрема, до 70 тисяч – в окупований Маріуполь.
Про це він заявив у коментарі Укрінформу.
Однією з причин депутат назвав – проблеми з житлом. З його слів, переселенці потребують фінансової підтримки від держави. Адже змушені винаймати житло та з різних причин мають проблеми з працевлаштуванням.
Проте після публікації його слів Максим Ткаченко в коментарі тому ж виданню назвав власним необґрунтованим та емоційним припущенням заяву про кількість переселенців.
За його словами, є окремі випадки, коли українці з різних причин змушені їздити на окуповані території, але мова не йде про сотні чи десятки тисяч.
В етері Громадського радіо радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що близько 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб намагалися повернутися на окуповані території у період з листопада 2023 року до листопада 2024 року.
“Вгору” звернулося із запитами до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Офісу Омбудсмана, аби дізнатися, скільки людей з Херсонської області намагалися повернутися на окуповані території чи в зону бойових дій. Але отримали відповідь від Мінреінтеграції, що наш запит переадресували до Адміністрації Державної прикордонної служби. А там повідомили, що такою інформацією не володіють.
У відповіді з Офісу Омбудсмана зазначено: одна з основних причин повернення людей на окуповані території України – наявність там власного житла та страх, що його привласнить окупаційна влада. Також вони назвали ще одну причину повернення на окуповані території – поїздки до родичів старшого віку.
Окрім цього, в коментарі кореспондентові “Вгору” Олександру Андрющенку жителька Херсона Ірина розповіла, що вони з сім'єю виїхали після деокупації міста, але, не знайшовши роботи, майже одразу повернулися назад.
“Ми не змогли ніде зачепитися. Немає роботи для нас. Особливо, коли бачать в паспорті херсонську прописку, то потенційні роботодавці одразу кажуть – у вас там скоро все закінчиться, ви повернетеся додому – й не беруть на роботу. Тому довелося повертатися та працевлаштовуватися вдома”, – поділилася херсонка.